İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kan Bağışı

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz kurumsal iş birliği içinde kan bağışı seferberliğine katıldı.
Kan Bağışı

Koronavirüs salgını nedeniyle Kızılay kan stoklarının kritik seviyenin altına düşmesine kayıtsız kalmayan Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzün Kızılay ve  ÖNDER iş birliğinde başlattığı kan bağışı seferberliğine destek büyüyor. İmam hatip okulları, öğretmenleri, velileri, mezunları ve gönüllüleriyle kan bağışı seferberliğinde hastalara can, yakınlarına umut oluyorlar.

Ülkemiz genelinde imam hatip ortaokulu ve Anadolu imam hatip liseleri müdürlükleri; öğretmen, veli, mezun ve gönüllüleriyle kampanyada aktif rol alarak zor günlerde halkımızın yanında yer alıyorlar. İstanbul ise bu bağışlarda en büyük payın sahibi olmanın haklı gururunu yaşamaktadır. 

Türkiye'nin böyle günlerde dayanışmasının önemli olduğunun altını çizen İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı "Salgın günlerinde kan bağışı gibi çok önemli ve ertelenemeyecek bir bağış için bir araya gelinmesi duyarlılık göstergesi. Ülkemiz ve insanımız için iyilik yarışında bizler de varız. Bu yarışı gücümüz yettiği kadar devam ettireceğiz. Seferberlik Türkiye'nin kan stoklarını olumlu yönde etkiledi. Bu anlamlı çağrıya destek veren katılan herkese teşekkür ederim." şeklinde konuştu. 

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve ilçe millî eğitim müdürlüklerinin koordinasyonunda ilimiz genelindeki 444 imam hatip okulumuzun mezunları ve mensuplarıyla âdeta bir seferberlik başlatıldı.

İlimizdeki 39 ilçe millî eğitim müdürlüğümüz gerek sosyal medyadan destek çağrısı yaparak gerekse kan bağışında bulunarak zor günlerde gerçekleştirilen kampanyada koordinasyon sağlıyor.

21-12-202021-12-202021-12-2020

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.