İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kan Bağışı Kampanyasına Destek

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz çalışanları, Türk Kızılayı tarafından müdürlüğümüzde kurulan stantta kan bağışında bulundu.
Kan Bağışı Kampanyasına Destek

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile Türk Kızılayı’nın iş birliğinde, kan bağışı konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen kampanya kapsamında, müdürlüğümüz çalışanları kan verdi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı,  İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzde düzenlenen etkinlikte, kan bağışına katkı sunan herkese duyarlılıkları için teşekkür ederek, eğitimcilerin kan bağışlamasının toplumda bu konuda farkındalık oluşmasına katkı sağlayacağını belirtti.

Türk Kızlayı’nın Türkiye’nin çeşitli yerlerinde her gün kan bağışı aldığını belirten Yazıcı, kan bağışı kampanyalarının kısa zamanda çok fazla bağış alınabilmesine imkân tanıdığına dikkati çekti. Yazıcı, kan bağışının hem hastaların sağlığına kavuşması hem de donörlerin daha sağlıklı bir yaşam sürmeleri için önemini vurguladı.

Bağışlanan kanın laboratuvarda işleme tabi tutulduktan sonra bileşenlerine ayrılarak üç kişiye hayat verdiğine dikkati çeken Yazıcı, özellikle kış aylarında kan bağışının öneminin bir kat daha arttığını belirterek tüm duyarlı kişileri kan vermeye davet etti.

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve Türk Kızılayı’nın iş birliğiyle yapılan kampanya, personelimizin gönüllü ve yoğun katılımıyla gün boyunca sürdü.

13-03-201913-03-2019

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.