İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kabataş Lisesi Fizik ve Matematik Dünya Birincileri Dr.Muammer YILDIZ´ı ziyaret etti.

Bu yıl 29’uncu kez düzenlenen ‘MOSTRATEC Science Fair’ adlı bilim yarışmasının birincisi Kabataş Erkek Lisesi ekibi İl Müdürümüz Dr.Muammer YILDIZ’I ziyaret ettiler.  
Kabataş Lisesi Fizik ve Matematik Dünya Birincileri Dr.Muammer YILDIZ´ı ziyaret etti.

Kabataş erkek lisesi öğrencileri  Ege Yalçınkaya, Erdem Yiğit Ertörer ve Ahmet Emre  fizik öğretmenleri Hakan Bilir eşliğinde katıldıkları yarışmada ‘Zehirli Gazların Simülasyonu’ adlı projeleriyle  Brezilya’da 29’uncu kez düzenlenen ‘MOSTRATEC Science Fair’ adlı bilim yarışmasında Fizik ve Matematik dalında dünya birinciliği elde etti. Ekip, aynı yarışmada jüri tarafından en çok puan toplayan proje olarak, 350 finalist proje arasından yarışmanın genel birincisi olmaya hak kazandı.

Ziyaretlerinden dolayı ödül kazanan öğrenci ve öğretmenlerine teşekkürlerini ileten İstanbul İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer Yıldız, öğrencilerin başarılarının devamını diledi. Uluslar arası arenada Türkiye’yi başarı ile temsil ettikleri için öğrencileri tebrik eden Yıldız, öğrencilerin gelecekte bilimin gelişmesi için büyük katkılar yapacaklarına inandığını belirtti. Ziyaret karşılıklı verilen hediyeler ve hatıra fotoğrafı çektirilmesi ile sona erdi. 

 

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.