İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İSTİKLÂL MARŞI'NIN KABULÜ ve MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA GÜNÜ MESAJI

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı 12 Mart İstiklâl Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
İSTİKLÂL MARŞI'NIN KABULÜ ve MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA GÜNÜ MESAJI

 

İstiklâl Marşı'mız milletimizin ortak dili, varlığımızı koruyan ve onu gelecek nesillerimize aktaran kıymetli hazinemizdir.

Anadolu'nun dört bir yanına yayılan Millî Mücadele ruhu ve kararlılığını yansıtan bu nadide eser Türk milletinin acı ve zor günlerden nasıl aydınlığa kavuştuğunu bizlere göstermiştir.

Belleğimizde daima canlı kalması gereken bu eserin sözlerini öğrencilerimizin belleğinde de canlı ve taze tutmamız gerekiyor. Ancak bu sayede zorluklar içinde kaleme alınan millî mutabakat metnimizin hayranlık uyandırıcı ve sürükleyici zengin dili daha iyi kavranabilir.

Millî Mücadelenin manevi kahramanlarından Mehmet Akif Ersoy, ilham verici İstiklâl Marşımız başta olmak üzere eserleriyle ve fikirleriyle her zaman milletimizin gönlünde müstesna bir yere sahiptir. Asli kaynaklarımızdan aldığı ilhamlarla çağı yakalayıp aşmayı ve gelecek için gerekli olanı dile getiren şairimiz hiç unutulmayacak, her zaman saygıyla yâd edilecektir.

Bu vesileyle İstiklâl Marşımızın kabulünün 102. yıl dönümünde, millî mücadelemizin büyük önderi Gazi Mustafa Kemal ve istiklâl şairimiz Mehmet Akif Ersoy başta olmak üzere, Kurtuluş Savaşı'mızın  tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle yad ediyorum.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

 

                                                                                                                          İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü

                                                                                                                                         Levent Yazıcı

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.