İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstihdam Garantili Mikromekanik Eğitimi

Millî Eğitim Bakanlığımızca, sektörün ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda birçok alanda kullanılan ve ileri teknolojinin temelini oluşturan mikromekanik alanında, istihdam garantili mesleki ve teknik eğitim verilecek.
İstihdam Garantili Mikromekanik Eğitimi

Millî Eğitim Bakanlığımızca, sektörün ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda, otomotiv, endüstri, biyoteknoloji, uzay-havacılık ve saatçilik sektörü gibi birçok alanda kullanılan ve ileri teknolojinin temelini oluşturan mikromekanik alanında, istihdam garantili mesleki ve teknik eğitim verilecek.

Bu çerçevede Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile Tüm Saatçi İşadamları Derneği (TÜSAD) arasında mikromekanik alanında eğitim vermek üzere mesleki ve teknik eğitim iş birliği protokolü imzalandı.

İş birliği protokolünü, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürümüz Sayın Kemal Varın Numanoğlu ve TÜSAD Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hayrettin Akpınar imzaladı.

Protokol kapsamında, mikromekanik alanında eğitim, pilot uygulama olarak 150 yıllık Bursa Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde başlayacak. TÜSAD, okuldaki laboratuvar ve atölyeleri kuracak ve öğretmenlerin işbaşı ve hizmet içi eğitimlerini üstlenecek.

Mikromekaniğin mesleki ve teknik eğitim düzeyinde öğretim programları oluşturularak, ilgili alanın çerçevesi güncellenecek.  Eğitim materyalleri sektörle iş birliği içerisinde hazırlanacak.

Alan öğrencilerinin beceri eğitimi ve stajları, TÜSAD üretim tesislerinde gerçekleştirilecek ve mezuniyetleri sonrasında TÜSAD üyesi işletmelerde yüzde 100 istihdamları sağlanacak. Ayrıca bu alanda eğitim alan başarılı öğrencilere TÜSAD tarafından burs desteği sunulacak.

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.