İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul’a Hoş Geldin Öğretmenim

İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğümüz 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi ile ortaklaşa program düzenledi.
İstanbul’a Hoş Geldin Öğretmenim

 İstanbul’a Hoş Geldin Öğretmenim Projesi kapsamında öğretmenlerimizin moral ve motivasyonunu artırmak ve birlikteliklerini pekiştirmek amacıyla düzenlenen yemeğe İstanbul Millî Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı, İl Müdür Yardımcımız Menderes Kaya, Şube Müdürümüz Ahmet Özdemir, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mevlüt Bulut ve Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş da katıldı.

Yarınları Kurmak Zorundayız

22 Kasım Perşembe günü 19.00-22.00 saatleri arasında Yenikapı’da bulunan Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen programda açılış konuşmasını İstanbul İl Millî Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı yaptı. Yazıcı, konuşmasında Öğretmenler Günü’nün anlam ve önemini vurgulayarak, öğretmenlerin toplum içinde üstlendikleri görevin önemine dikkat çekti. Yazıcı, “24 Kasım Öğretmenler Gününün tüm öğretmenlerimize,  eğitim camiamıza ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu değerli gün vesilesiyle tüm öğretmenlerimize nitelikli ve kapsayıcı eğitim süreçlerine katkılarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Öğretmenlik meşakkatli bir meslek olmasının yanı sıra aynı zamanda sanattır. Değerlerimizi ön planda tutarak öğrencilerimizin gelişimine katkı sağlayacağız.” dedi.

Fikir ve Proje Üretmeye Devam Edeceğiz

Geleceğin becerileri ile donanmış sağlıklı mutlu çocuklar yetiştirmek için birlikte üreterek  yarınları kurabilen üreten öncü bir kurum olmak gerektiğini vurgulayan Yazıcı, “Çocuklarımızla gençlerimizin çağı anlama/anlamlandırma çabasına, geçmişi/ geleceği sağlıklı değerlendirme becerisine ve hayata katkı sağlama ufkuna yardım etmek suretiyle önemli bir kılavuzluk rolü ifa ediyoruz. Çocuk ve gençlerimizin yüzlerinde daima gülücükler açtıran, mutluluk ve gelecek vizyonu ile donanan kurum olmak görev ve sorumluluğumuz olacaktır. Hep birlikte eğitimin geleceği hakkında düşünmeye, elbirliği ile fikir ve proje üretmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

İstanbul´da öğretmenlerin bir araya geldiği etkinliğin gelenekselleştiğini belirten Yazıcı, emeği geçenlere teşekkürlerini sundu.

Bilgi, Tecrübe ve İrfanla Geleceğe Hazırlamak

Yazıcı’nın ardından Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş da günün anlam ve önemini vurgulayan bir konuşma yaptı. Ağırbaş, konuşmasında öğretmenlerin eğitim ve öğretim sistemimizin temel yapı taşları ve istikbalimizin mimarları olduklarını belirtti. Beşikten mezara kadar ilim tahsil etmeyi emreden, kalemi kılıçtan üstün tutan bir medeniyetin mensupları olarak öğretmenlere büyük değer vermemiz gerektiğini ifade eden Ağırbaş, çocukları ve gençleri bilgi, tecrübe ve irfanla geleceğe hazırlayan öğretmenlere hak ettikleri değeri vermeyen, onların fedakârlıkları karşısında ahde vefa göstermeyen hiçbir toplumun geleceği olmadığının altını çizdi.

Ağırbaş, ayrıca davetlilere İBB Gençlik Meclisi´nin çalışmaları hakkında da bilgi aktardı. Yurt içinde ve yurt dışında görev yapan öğretmenlere şükranlarını sunan Ağırbaş, konuşmasını eğitim camiasının 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü tebrik ederek bitirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası’nın davetlilere müzik ziyafeti verdiği program, toplu fotoğraf çekimi ve hediye takdimiyle sona erdi.

25-11-201825-11-201825-11-2018

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.