İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul’a Değer

İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğü Yurdumun Değerleri Projesi Kabataş Erkek Lisesi erkek pansiyonunda “İstanbul´a Değer” başlıklı etkinlikle başladı.
İstanbul’a Değer

Programa İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Levent Özil, Kabataş Erkek Lisesi Müdürü Selman Küçük ile İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğü AR-GE Kültür Birimi üyeleri Hüseyin Akın, Cengizhan Orakçı, İsmail Karakurt,  Sedat Yılmaz ve İbrahim Akçay katıldı.

Bir Semtini Sevmek Bile Bir Ömre Değer

İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Levent Özil konuşmasında, memleketlerinden eğitimleri için İstanbul´a gelen gençlerin şehre adaptasyonları, tarihî, kültürel kimliği ile bu şehri tanımalarının en az okuldaki dersler kadar kıymetli olduğunu ifade etti.  Özil, “Yurdumun Değerleri Projesiyle bu bağlamda İstanbul’da yatılı olarak öğrenim gören öğrencilerimizle tanışmak ve onların her türlü sorunları ile ilgilenmeyi amaçlıyoruz. Gençlerimizi bu şehrin kadim kültürü ve hayatı güzelleştirecek başkaca değerlerle de çeşitli etkinlikler vesilesi ile tanıştırmayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Özil, eğitim, kültür, sosyal hayat, spor, sağlık gibi birçok alanda pansiyonda kalan öğrencilerimizi kültürel ve sosyal yönden desteklemek için projeyi hayata geçirdiklerini söyledi. Projenin büyük ilgi göreceğini belirten Özil, sözlerini şöyle sürdürdü: “Pansiyonlarda değerlerimizle ilgili duvar gazetesi, ilgi koridorları oluşturulması, sinema gösterimi, afiş yarışması, şiir günleri ve okuma faaliyetleri ile öğrencilerimizin fikir ve duygu dünyasını zenginleştireceğiz.  Yüzlerce öğrencimizin fikirlerini sanatları ile birleştirerek ortaya koyacağı eserlerin değerlendirmeleri yapılacak. Kısa film, hikâye ve şiir kategorilerinden oluşan yarışmalarda öğrencilerimiz, kendi pencerelerinden değerlerimizi anlatacaklar.”

Daima Muhabbet

Etkinlikte şair Hüseyin Akın ve Cengizhan Orakçı, İstanbul’da öğrenci olmak, şehri tanımak ve İstanbul’u yaşamak üzerine Kabataş Lisesi öğrencileriyle bir söyleşi gerçekleştirdiler.
Ayrıca Kabataş Erkek Lisesi’nde çeşitli kulüplere mensup öğrenciler yürüttükleri fikrî, edebî ve sosyal çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Şiir ve türkülerle renklenen etkinlik projenin sonraki adımlarının daha çok ilgi göreceğini ortaya koydu.

16-11-2018

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.