İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

‘’İSTANBUL ÖĞRENCİ MECLİSİ, BAŞKANINI SEÇTİ’’

“Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi” kapsamında İl Öğrenci Meclisi Başkanlığı Seçimi 25 Aralık 2014 Perşembe günü Fatih İlçesi Çemberlitaş Anadolu Lisesi Toplantı Salonu’nda yapıldı. Oldukça çekişmeli ve heyecanlı geçen seçimler ardından 95 oydan 31’ini alan Ramazan Emre DEMİROK İl Meclis Başkanı seçilmiştir.
‘’İSTANBUL ÖĞRENCİ MECLİSİ, BAŞKANINI SEÇTİ’’

Öğrencilerimize “seçme, seçilme, oy kullanma, demokratik liderliği benimseme, katılımcı olma, kamuoyu oluşturma, diyalog kurma ve hoşgörülü olabilme becerilerinin kazandırılması” amacıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı ile Bakanlığımız arasında imzalanan protokolle uygulamaya konulan “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi” kapsamında İl Öğrenci Meclisi Başkanlığı Seçimi 25 Aralık 2014 Perşembe günü Fatih  İlçesi Çemberlitaş Anadolu Lisesi Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Sunuculuğunu Zeynep YILMAZ’ın gerçekleştirdiği programda İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra program, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın; Abdurrahman ENSARİ’nin açılış konuşması ile başladı: Konuşmasında; ‘’Bizi önemli yapan, insanlığımıza anlam katan, yaşantımıza heyecan ve ruh yükleyen inançlarımız, düşüncelerimiz  ve  haklarımızdır.   Bunu en iyi şekilde yaşamak ve ifade etmek ancak farklı alternatiflerin olduğu ve insanların da bunlar arasında en iyisini tercih edebildiği demokratik bir sistemle mümkün olabileceğini belirten İl Milli Eğitim Şube Müdürü  Sayın; Abdurrahman ENSARİ, bu seçimlerin öğrencilerimizin ruh ve düşünce dünyasının temellenmesinde önemli katkılar sunduğunu belirtti. Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın: Mucip KINA da, yaptığı konuşmada, öğrencilerimizin özgüvenlerinin bu seçimlerle geliştiğini vurguladı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın; Dr. Muammer YILDIZ,İl öğrenci meclis üyelerine seslendi İl Müdürümüz Sayın: Dr. Muammer YILDIZ, İl öğrenci meclisi çalışmalarının çok değerli olduğunu, öğrencilerimizin bugün vereceği kararlarla aslında kendilerine olan özgüvenlerini arttıracaklarını, bundan sonraki hayatlarında da seçmenin ve seçilmenin önemini daha iyi idrak edeceklerini söyledi. İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın: Dr. Muammer YILDIZ, ‘’Bugün burada yapacağımız seçimin kaybedeni yoktur. Kazanan sizler olacaksınız. Kazanan İstanbul olacak, kazanan Türkiye olacaktır.’’ diyerek sonuçların ilimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diledi.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın; Kenan KESKİN’in başkanlığında; Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Sayın; Bahar YILMAZ, Çebmerlitaş Anadolu Lisesi Müdürü Sayın; İhsan KÜÇÜK, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ortaöğretim AR-GE Sayın; Öğretmeni Abdülmecit BİLİR’in Geçici Divan Üyesi olarak görev yaptığı seçimlerde 6 başkan adayı yarışmıştır. Oldukça çekişmeli ve heyecanlı geçen seçimler sırasında başkan adaylarının kendilerini, yönetim kurulu üyelerini tanıtıp çalışmalarını anlattığı konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Oy verme sürecinin tamamlanmasından sonra Sandık Kurulu ve müşahitlerin huzurunda oy sandığı açılarak oylar tasnif edilmiş ve süreç tamamlanmıştır.

Kayıtlı 117 seçmenden 96’sının oy kullandığı seçimde, geçerli sayılan 95 oydan 31’ini alarak İl Meclis Başkanı seçilen Ramazan Emre DEMİROK’un Başkanlığında, Batuhan AYBERS, Yusuf TÜFEKÇİ, Ahmet Can BAŞAK, Rabia Nur ORTASÖZ, Akif Emre AKTAŞ, Ömer YENER İl Öğrenci Meclis Divanı olarak seçilmiştir.

İl Öğrenci Meclisi Başkanlığı için kullanılan oyların adaylar arasındaki dağılımı şu şekilde gerçekleşmiştir.

Ramazan Emre DEMİROK(Bayrampaşa)              :  31 oy

Veli Murat ANDIRAN (Beşiktaş) ve divanı            :  27 oy

Burhan BEKTAŞ ( Tuzla) ve Divanı                     :  25 oy

Berrin KAYA (Bağcılar) ve Divanı                        :  8 oy

Ata AYDIN ( Bakırköy) ve Divanı                         :  3 oy 

Aydın KARA (Şile) ve Divanı                               :  1 oy

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.