İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı’nın 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı

İstanbul Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı’nın 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin kabul edilişinin 70. yıldönümü vesilesiyle başta Millî Eğitim camiamız olmak üzere tüm dünyanın İnsan Hakları Günü’nü canı gönülden kutluyorum.

İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni ilk imzalayan ülkeler arasında yer alan Türkiye, aynı zamanda Birleşmiş Milletler’in temel insan hakları sözleşmelerine taraftır. Kanunlar önünde bireylerin eşitliği ve ayrımcılığa uğramamaları ilkelerine dayanan insan haklarına saygı, “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” anlayışıyla hareket eden devletimizin olduğu kadar eğitim ve öğretim faaliyetlerimizin de esasını teşkil eder.

Millî Eğitim Bakanlığımız güçlü yarınlar hedefine ulaşabilmek için insanın akıl ve kalple çift kanatlı olmasına dair önerdiği paradigmayı 2023 Vizyon Belgesinde somutlaştırdı. Bu doğrultuda eğitim ve öğretim süreçlerinde bir dizi reform ve değişim süreci başlatıldı. Hiç şüphesiz gönlü ve bilimi, mana ve maddeyi, talim ve terbiyeyi birlikte ele alan büyük dönüşüm aynı zamanda insan haklarının ayrılmaz bir parçasını oluşturan eğitim ve öğrenim hakkını daha nitelikli kılacaktır. 

Bu düşüncelerle, 10 Aralık İnsan Hakları Günü’nü kutluyor, bu günün milletimize ve tüm insanlığa daha insani, daha medeni ve daha adil yeni bir hikâye yazmaya vesile olmasını temenni ediyorum.

 

 

                                                                                          Levent YAZICI 

                                                                                     İstanbul Millî Eğitim Müdürü 


Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.