İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Millî Eğitim Müdürü Yelkenci’den Validebağ Mustafa Necatibey Öğretmen Huzurevine Ziyaret

İstanbul Millî Eğitim Müdürü Yelkenci’den Validebağ Mustafa Necatibey Öğretmen Huzurevine Ziyaret

İstanbul Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, Üsküdar Validebağ Mustafa Necatibey Öğretmen Huzurevinde kalan emekli öğretmenleri ziyaret etti.

Ziyarette konuşan İstanbul Millî Eğitim Müdürü Yelkenci, İstanbul’un 3 milyon öğrencisine, 165 bin öğretmenine, 6.500 okuluna hizmet vermeye çalıştıklarını söyledi.

Yaz tatiline girerken emekli öğretmenleri ziyaret etmek istediğini dile getiren Yelkenci, sözlerine şöyle devam etti:

“Öğretmenin kıymetini takdir etmek mümkün değil, kendi çocuğuna yapmadığı fedakârlığı öğrencisine yapıyor dolayısıyla devlet ne yapsa azdır öğretmenine. Burası tarihi bir yer aynı zamanda, Ancak mekânlar ne kadar güzel olursa olsun orayı anlamlı kılan içerisindeki insanlardır. Burayı anlamlı kılan sizlerin olması. Bizim emekli öğretmenlerimiz Türkiye’nin bugününe, geleceğine çok önemli katkılarda bulunmuş öğretmenlerimiz olduğu için anlamlı burası. Buraya gelirken sevinerek geliyorsam siz burada olduğunuz için. Çünkü sizler benim öğretmenlerimin öğretmenlerisiniz belki. Bizim için kıymetiniz çok büyük. Sizlere borcumuzu hiçbir şekilde ödeyemeyiz.”

Sosyolojinin değiştiğine, sosyoloji değiştikçe bazı şeylerin de o sosyoloji içinde aldığı yerinin değiştiğine dikkat çeken Yelkenci, “ Belki bugünleri de arıyor olacağız çünkü öğretmenin yaptığı şeyi öğrenci başka yollarla yapmaya başlayınca, öğretmenin yeri de değişecek. Değişen global dünyada farklılaşan değerler, yerelde bizim sosyolojimizin farklılaşması gibi bir çok etken var. Ama hiçbir zaman öğretmenin tamamen sistemden çıktığı bir durum olmayacaktır. Ama biraz farklılaşır. Örneğin şimdi öğretmenler öğrencilerle daha arkadaş gibiler.” dedi.

Üsküdar Validebağ Mustafa Necatibey Öğretmen Huzurevi sakinlerinden Celal Sağlam, “Bizim sizlerin sevgisine ihtiyacımız var, sizler ilgi gösterince daha mutlu oluyoruz. Bizi en çok mutlu eden, varlığınızı bize hissettiren sizin gibi insanların, sevdiğimiz meslektaşlarımızın bizi ziyareti. Bu tür ziyaretler bizim için çok önemli, bizi çok mutlu ediyor. Daha önce Nabi Avcı ve Başkanımızın Eşi Semiha Yıldırım Hanımefendi gelmişti hatta Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen bizi Boğaz´da geziye götürmüştü bizim için unutulmaz anlardı. Yine bekleriz, bu ziyaretinizden unutulmaz bir öz kalacak içimizde.” dedi.

Yelkenci, emekli öğretmenlerle bir süre sohbet etti. Daha önce de zaman zaman ziyaret eden Yelkenci "Hepimiz sizin hizmetinizdeyiz” diyerek sözlerini tamamladı.

26-06-201826-06-201826-06-201826-06-201826-06-201826-06-201826-06-2018

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.