İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Millî Eğitim Müdürü Yelkenci İstanbul Öğretmen Akademileri Eğitimcileriyle İftar Programında Bir Araya Geldi

İstanbul Millî Eğitim Müdürü Yelkenci İstanbul Öğretmen Akademileri Eğitimcileriyle İftar Programında Bir Araya Geldi

İstanbul Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, İstanbul Öğretmen Akademilerinin eğitim kadrosunda yer alan ilim ve sanat erbabı isimlerle ve akademisyenlerle iftar programında bir araya geldi.

İftar Programında konuşan İstanbul Millî Eğitim Müdürü Faruk Yelkenci, sözlerine şöyle başladı:

“ Sanat, ilim ve akademi dünyamızın çok kıymetli mensupları, kıymetli mesai arkadaşlarım hepiniz iftarımıza hoş geldiniz, safalar getirdiniz. Bir sene çok çabuk geçti. Geçen yılki programımızı dün gibi hatırlıyoruz. İftar programından önce değerli hocalarım Uğur Derman ve Çiçek Derman ile geçen yılki programımızın sohbetini yaptık. Onlar da dün gibi hatırlıyorlarmış. Bunu hepimiz adına söyleme cüretini gösterdim. Zamanın seyr-ü seferi hakkında da hadsizlik yapmamak üzere yine ne kadar çabuk geçtiğini konuşurken Uğur Derman Hocam Feylesof Rıza Tevfik’in bir dörtlüğünü okuyuverdi. Orada tabi tükenin zaman olmadığını ömrün tükendiğini ifade ediyordu. Bu kaçınılmaz bir şey. Ama bu tükenen ömrü tükenmesine rağmen büyütmek bizim elimizde. Ona yeni şeyler katarak, yeni şeyler inşa ederek yeni manalar katarak bu tükenen zamanı büyütmek bizim elimizde diye düşünüyorum.”

İstanbul Öğretmen Akademilerinin 350 öğretmenle başladığını belirten İstanbul Millî Eğitim Müdürü Yelkenci, sözlerine şöyle devam etti:

“ Bu sene bir karar değişikliğiyle İstanbul Öğretmen Akademilerinde bütün yıl boyunca uyguladığımız programı dönemde bir şeklinde uygulamaya başladık. Ayrıca İstanbul Öğretmen Akademilerine, İstanbul’un merkezine gelemeyen arkadaşlarımız için de ilçelerimizde 8 Avrupa yakası 8 Anadolu yakasında İstanbul Öğretmen Atölyelerini de başlatmış olduk. O da ayrıca bir renk ve güç kattı programımıza.”

İstanbul Öğretmen Akademileri’nin başından beri ciddi talep edilen bir marka haline geldiğini vurgulayan Yelkenci, “ Sizlere katkılarınızdan dolayı yürekten teşekkür ediyorum çünkü öğretmenlerimizin sizlerle temas etmesini, konuşmasanız bile gözlerinize bakmalarını, sizin hal ve hareketlerinizi görmelerini çok önemsiyorum. Bunun da çok büyük bir eğitim olduğunu düşünüyorum. Siz asırlardır tevarüs ettiniz o derin bilgileri kendilerine aktarmakla işi çok daha büyük bir boyuta taşıdınız. O öğretmenlerimiz inanıyoruz ki çocuklarımıza çok daha etkili bir şekilde faydalı olacaklar. Bunun için size ne kadar teşekkür etsek azdır. Sadece bu samimiyetimi bilmenizi istirham ederim. ”

Mesai arkadaşlarının, yardımcılarının, İstanbul Öğretmen Akademilerine yöneticilik yapan arkadaşlarının çok büyük emekleri olduğunu dile getiren Yelkenci, sözlerini şöyle tamamladı:

“Kıymetli mesai arkadaşlarıma, yardımcılarıma, İstanbul Öğretmen Akademilerine yöneticilik yapan arkadaşlarıma sizlerin huzurunuzda çok teşekkür etmek istiyorum. Bu düşüncelerle inşallah önümüzdeki yıl daha büyümüş bir şekilde, daha büyük güzellikleri oluşturmuş şekilde İstanbul Öğretmen Akademilerinin final programında buluşmak üzere hepinize saygılar sunuyorum.”

Programına katılan ilim ve sanat erbabı isimlere ve akademisyenlere tek tek hoş geldiniz diyerek ederek bir süre sohbet etti.

01-06-201801-06-201801-06-201801-06-201801-06-201801-06-201801-06-201801-06-201804-06-2018

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.