İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Millî Eğitim Müdürü Yelkenci, İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ortaöğretim Kitap Yazma Komisyonu ile Bir Araya Geldi

İstanbul Millî Eğitim Müdürü Yelkenci, İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ortaöğretim Kitap Yazma Komisyonu ile Bir Araya Geldi

İstanbul Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ortaöğretim Kitap Yazma Komisyonu’nda görevli öğretmenlerle İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğü’nde toplantı yaptı.

İstanbul Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, verdikleri emeklerin dışında yaptıkları çalışmanın da çok değerli olduğunu, kitap yazıyor olmaları ya da kitapların yeniden, yeni müfredata göre yazılıyor olmasının da ayrıca anlamlı bir durum olduğunu kaydetti.

Yelkenci, kitapların etkili ve kullanılabilir olmasının da başka bir sorun olduğunu belirtti.

İstanbul’da artık devletin uzun zamandır ücretsiz kitaplar dağıtığını dile getiren Yelkenci şöyle dedi:

“Talim Terbiye Kurulu Başkanlığından gelen arkadaşlarımız,  ya da Orta Öğretim Genel Müdürlüğünden gelen arkadaşlarımız anlatmıştır size ama kitapların yol gösterici özelliği çok önemli. Kitapların kaynağa ulaştırması yani kitap çocuklara ne kadar çok kitap okutuyorsa, ne kadar başka kaynaklara ulaştırıyorsa o kadar önemlidir.”

Ders kitabının en büyük işlevinin öğrencileri gerçek kitaplara yönlendirebilmesi olduğunu ifade eden Yelkenci, sözlerini şöyle tamamladı.

 “Her branşın da kendine göre farklılığı var. Onlar daha farklı yöntemler kullanmak durumundalar. Ama anlatmaya çalıştığım kitaba yönlendirme derken, gerçeğe ulaştırmalı. Bu noktada kitaplarımızı mutlaka böyle dizayn etmişizdir. Fakat şunu da unutmayalım ki çok titiz olmalıyız. Her alanda olduğu gibi, kitap yazımı alanında da İstanbul örnek alınıyor. Yani İstanbul’un yaptığı çalışmalar yol açıcı oluyor. O yüzden de öyle bir sorumluluğumuz da var, onu da unutmamak gerekir. Ben tekrar gayretlerinizden, emeklerinizden ve özverili çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.”

İstanbul Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci konuşması sonrasında, İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ortaöğretim Kitap Yazma Komisyonu’nda görevli öğretmenlerin isteklerini ve önerilerini dinledi.

15-12-201715-12-201715-12-201715-12-201718-12-2017

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.