İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğünden Müdür Yardımcısı Savaşcı’ya Veda

İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğünden Müdür Yardımcısı Savaşcı’ya Veda

Sivas Millî Eğitim Müdürü olarak görevlendirilen, İstanbul Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ebubekir Sıddık Savaşcı’ya Beykoz Sabancı Öğretmenevinde veda programı düzenlendi.

Programa; İstanbul Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcıları, İstanbul İlçe Millî Eğitim Müdürleri ve İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri katıldı.

Programda konuşan İstanbul Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, sözlerine şöyle başladı:

“ Benim için bütün mesai arkadaşlarım değerli. Mesai arkadaşlarınızla kader birliği yapıyorsunuz. İstanbul’da İl Millî Eğitim Müdür Yardımcılarımız, İlçe Müdürlerimiz ve Şube Müdürlerimizden başlayarak okul müdürlerimiz ve öğretmenlerimize kadar büyük bir kadroya, büyük bir aileye sahibiz. Özellikle İl Millî Eğitim Müdür Yardımcılarımız, İlçe Müdürlerimiz ve Şube Müdürlerimizle beraber daha dar bir çerçevede ve daha yoğun beraber çalışıyoruz.”

Tüm İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğü idarecilerinin en az kendi kadar İstanbul’da yapılan çalışmalarda emeği olduğunu vurgulayan Millî Eğitim Müdürü Yelkenci, sözlerine şöyle devam etti:

 “ Bu anlamda her birinizin çalışması, emeği benim için çok önemli, çok kıymetli ve çok mukaddes. Hepimizin kendimize göre  kapasitemiz var, önemli olan bu değil. Bu kapasiteyi hayata geçirirken sahip olduğumuz niyet. Bu iyi niyet çerçevesinde yaptığımız çalışmaların benim için hepsi çok kıymetli. Tabi ki yanlış anlaşılmamayı ümit ederek; İstanbul’da ki bu çalışma arkadaşlarım Türkiye’nin her neresine giderse gitsin, hangi görevi alırsa alsın hem niyetleriyle hem de çalışkanlıklarıyla başarılı olacaklarına inanıyorum. Bizim şuan bulunduğumuz görevlerde olmamız takdir diyelim. Öncelikle ilahi takdir, sonra da büyüklerimizin takdiri şeklinde tezahür eden görevler. Allah hepimize bu görevlerde hayırlı başarılar, hayırlı hizmetler nasip etsin. Burada şunu özellikle belirtmek istiyorum ben Bakanlığımızın,  teşkilatımızın herhangi bir noktasında bir kişiye ihtiyacı olduğunda ve bu bana sorulursa mutlaka ve mutlaka imkânımın çok olduğunu bilerek cevap veriyorum.”

 Ebubekir Sıddık Savaşcı’nın Sivas Millî Eğitim Müdürlüğüne uygun görüldüğünü belirten Yelkenci, şunları kaydetti:

“ Ona hayırlı başarılar, hayırlı hizmetler diliyoruz. Ama bu bir başkası da olabilirdi. Yine sevincimiz aynı şekilde olurdu. Fakat burada Ebubekir Sıddık Savaşcı Beyi, Sayın Sivas Millî Eğitim Müdürümüzü birazcık şöyle ayırmak istiyorum. Farklılığı özelliklerinde dolayı değil, yaşından dolayı. Geldiğimden beri ben hep küçük kardeşim gibi gördüm, öyle hissettim, kalbim ona öyle ısındı. Her birimizin kalbi her birimize farklı şekillerde ısınıyor. Sivas Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Beye bir küçük kardeşe ısınır gibi ısındı. Bu mesai arkadaşlığımızı, bir mesai arkadaşlığının yanında aynı zamanda ağabey kardeş ilişkisi içinde sürdürdük. Eğer onu bu mesai arkadaşlığı sürecinde kırdıysam hakkını helal etmesini diliyorum. Ben de eğer bir hakkım varsa helal ediyorum. Sivas’a biz onu gönderiyoruz ama ondan sonra daha da güzel yerlerde olacağına inanıyorum.”

Performansıyla, başarısıyla her nerede olursa olsun bu ekibin sanki hiç ayrılmamış gibi yine birbirini unutmayacağını dile getiren Yelkenci, sözlerini şöyle tamamladı:

“ Yüreklerimizdeki o kaplanan yer orada olmaya devam edecek. Üzüntümüzle, sevincimizle mutlaka birbirimizin yanında olmaya gayret göstereceğiz. Tabi Millî Eğitim işleri birçok boyutu olan işler. Hepimiz bunu biliyoruz. Çeşitli şekillerde işin içindeyiz. Bu konularla ilgili ben düşünmüyorum sıkıntı olacağını. Bunlar zaten gayet güzel, bunların yürütüleceğine inanıyorum. Burada esas olan şey şu, biz bugün bu görevlerdeyiz yarın başka görevlerde olabiliriz. Kimimizin yaşı geldi emekli olabilir. Her ne olursa olsun. Asıl kalacak şey bizim insani ilişkilerimiz. Birbirimize karşı olan muhabbetimiz, birbirimize olan kardeşliğimiz. İş arkadaşlığı noktasında bir uzaklaşma ama bu kardeşlik, muhabbet noktasında asla olmayan bir uzaklaşma ve beraberliğin devam etmesi böyle bir ortamda, böyle duygularla bir kardeşimizi güzel bir göreve yolculadığımız için ben ayrıca mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Hepiniz adına Allah hayırlı olanı nasip etsin diyor, tekrar Sivas Millî Eğitim Müdürümüze hayırlı başarılar diliyorum.”

Veda konuşması yapan İstanbul Müdür Yardımcısı Ebubekir Sıddık Savaşcı, şöyle konuştu:

“ Çalışmaktan onur ve gurur duyduğum Müdürüm Sayın Ömer Faruk Yelkenci, değerli mesai arkadaşlarım hepinize hayırlı akşamlar diliyorum. Saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Benim için hem güzel hem de farklı bir gün. Sayın Müdürüm, beni bugün mutlu edecek birçok söz söyledi. Sayın Müdürümüzün bana en çok kardeşim demesinden ben çok mutlu olurum. Benim Sivas Millî Eğitim  Müdürü olmam hiç önemli değil. Bir kardeşiniz olarak ömür boyu, Rabbim bana güç verdiği sürece, her zaman yanınızda olacağım Sayın Müdürüm. Şeref verdiniz, buraya kadar geldiniz. Sayın Müdürümüzün yanında çalışma fırsatı buldum. İstanbul’a geldiği zaman gerçekten istemiştim. Şube Müdürü olarak çalıştım, Müdür Yardımcısı olarak çalıştım. Dikleşmeden dik durabilmeyi bana öğrettiniz. Verdiğim her türlü kararda arkamda durdunuz.  Sizinle çalışmak, değerli İlçe Müdürlerimizle ve Şube Müdürlerimizle  çalışmak gerçekten çok güzeldi. Niyet hayır, akıbet hayır olur inşallah. Ayağınıza sağlık. Hakkınızı helal edin. Sivas’a yolunuz düşerse değil, muhakkak yolunuzu düşürün sizi ağırlamak benim için bir şereftir. Tekrar teşekkür ediyorum. Allah’a emanet olun.”

26-04-201826-04-201826-04-201826-04-201826-04-201826-04-201826-04-201826-04-201826-04-201826-04-201826-04-2018

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.