İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi İşbirliği Protokolü İmzalandı

İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul Sabahattin Zaim  Üniversitesi İşbirliği Protokolü İmzalandı

İstanbul Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci ve İstanbul Sabahattin Zaim  Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bulut işbirliği protokolünü imzaladı.

Bu protokol ile İstanbul sınırları içerisinde yer alan Millî Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarında, eğitimin niteliği ile ilgili öncelikli olarak belirlenmiş alanlar başta olmak üzere, taraflarca uygun görülen tüm alanlarda, planlı çalışmalar yürüterek, özellikle öğrencilerin başarı seviyelerini yükseltecek olan tüm eğitim hizmetlerinin niteliğini artırmak, eğitim programlarının geliştirilmesi, öğretmen yeterliliklerinin uygulamalı eğitim faaliyetleri ile artırılması ve ailelerin sosyal, kültürel ve mesleki gelişimlerine destek olunması, Sabahattin Zaim Üniversitesi ve İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde Üniversite akademisyenlerinin bilgi, belge ve tecrübelerinin akademilerde eğitim verilecek öğretmenler aracılığıyla yaygınlaştırılması, işbirliği protokolü bünyesinde yapılacak eğitimler sonucunda ortaya çıkacak ürün, bilgi, belge, dokümanların kamuoyuyla paylaşılarak ve eğitici eğitimi vasıtasıyla yaygınlaştırılması konularında işbirliği ve koordinasyonu sağlamak amaçlanıyor.

Protokolün ilk adımı olarak Eğitimde İyi Örneklerin Paylaşımı İstanbul Sergisi Müdürlüğümüz ve Sabahattin Zaim Üniversitesi işbirliğinde 28 Nisan 2018 tarihinde Sabahattin Zaim Üniversitesi Merkez Kampüsünde gerçekleştirilecek.

20-02-201820-02-201820-02-201820-02-201820-02-201820-02-2018

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.