İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğü Projeleri İstanbul Gençlik Festivali’nde

İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğü Projeleri İstanbul Gençlik Festivali’nde

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği İstanbul Gençlik Festivali (İGF) 2-6 Mayıs tarihleri arasında Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezinde başladı.

Festivalin açılış törenine Komite Başkanı Bilal Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal katıldı.

Festivalin açılış törenine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Fatih Belediye Başkanı Hasan Suver ve  İstanbul Gençlik Festivali Danışma Kurulu Başkanı Bilal Erdoğan katıldı.

Açılışta konuşan Bakan Fatma Betül Sayan Kaya 24 Haziran seçimlerine dikkat çekerek, “16 Nisan´da yaptığımız anayasa değişimi ile birlikte artık gençler Türkiye´de tüm karar mercilerinde inşallah temsil edilme imkânı bulacaklar. 24 Haziran´da çok önemli bir seçim var. İnşallah bu seçimlerde biz birçok genç kardeşimizin de Türkiye Büyük Millet Meclisi´nin çatısı altında temsil edileceğine inanıyoruz. Daha fazla gencimizi tüm meclislerde görmek istiyoruz" diye konuştu.

Bakan Osman Aşkın Bak ise, festival kapsamında gençlerle basketbol oynayacaklarını ifade ederek, takımlarında Hidayet Türkoğlu´nun ve milli sporcuların olduğunu ifade ederek, katılımcı gençlerin takımlarını iyi hazırlamasını istedi.

İstanbul Gençlik Festivali Danışma Kurulu Başkanı Bilal Erdoğan da, "Buradaki bütün organizasyon, etkinlikler genç kardeşlerimizin kendi emekleriyle, kendi tasarlamalarıyla, hayal güçleriyle ortaya koyduğu etkinliklerdir. Onun için ´İstanbul Gençlik Festivali kimin festivali´ diyorsanız; İstanbul´un gençlerinin festivalidir diyeceğiz. Emeği geçen bütün genç kardeşlerime teşekkür ediyorum" diye konuştu.  

İstanbul Valisi Vasip Şahin ise, "İstanbul tarihi zenginlikleriyle, medeniyetlerin beşiği olmasıyla, finans ve ticaret merkezi olmasıyla zaten öne çıkmış bir şehir. Ama İstanbul´un bir başka özelliği daha var. İstanbul aynı zamanda sular şehri, deniz şehri. İstanbul´a bütün festivallerin yanında bir de su ile ilgili, su kültürü ile ilgili ve bizim su geçmişimizle ilgili bir festivali de yakışır diye düşünüyoruz. Bunu Büyükşehir Belediye Başkanımızla ve diğer dostlarımızla bunu paylaştık. Geçen yıl biz Kabotaj Bayramı´ndan sonra bir çalışma başlatmıştık. İnşallah onu biraz daha hızlandırırsak İstanbul´da su ile, su sporu ile, tarihi ile ilgili bir festival de kazandırmış oluruz" şeklinde konuştu. 

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen İstanbul Gençlik Festivali’nde İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğü;  Harezmî Eğitim Modeli, İstanbul Öğretmen Akademileri, Sözlük Özgürlüktür ve Okul- Sanayi İşbirliği İstanbul Modeli projeleri ile robotik çalışmalarının sunulduğu standıyla yer alıyor.

İstanbul Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, İstanbul Gençlik Festivali’nin ilk gününde İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğü standını ziyaret etti. 

Yelkenci, stantta projeler ve robotik çalışmalar hakkında bilgi alarak, öğrencilerle sohbet etti.

03-05-201803-05-201803-05-201803-05-201808-05-2018

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.