İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğü Koridorlarında Eyüpsultan Gümüşsuyu İlkokulu Öğrencilerinden Minik Eller Resim Sergisi

İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğü Koridorlarında Eyüpsultan Gümüşsuyu İlkokulu Öğrencilerinden Minik Eller Resim Sergisi

Eyüpsultan Gümüşsuyu İlkokulu öğrencilerinin Görsel Sanatlar dersinde yapmış olduğu çalışmaların yer aldığı İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğü Hizmet Binası Koridorlarındaki ilk serginin açılışını İstanbul Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci yaptı.

Sergi açılışına İstanbul Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci’nin yanı sıra Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın Fizik öğretmeni Mehmet Özdil, Eyüpsultan Gümüşsuyu İlkokulu Okul Müdürü Serkan Akgöl, 3-C sınıfı öğretmeni ve  öğrencileri ile veliler katıldı.

Açılışta konuşan İstanbul Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci; sözlerine şöyle başladı:

“Aramızda güzel bir misafirimiz Mehmet Özdil Hocamız var, Sayın Başbakanımızın Hocaları, kendisine teşekkür ediyor, hoş geldiniz diyoruz. Bu okulu bize o tanıttı, sizin gibi güzel çocukları tanımamıza vesile oldu. Ayrıca okul müdürümüzün yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı Okul Müdürümüz Serkan Akgöl’ü tebrik ediyoruz. Sınıf öğretmenimiz Mehtap Şimşek’i yine böyle güzel çocuklar yetiştirdiği için tebrik ediyoruz. Velilerimizi de aynı şekilde böyle güzel çocuklara sahip oldukları için ve bunun şükrünü de onları iyi yetiştirerek yaptıkları için onları da tebrik ediyoruz ve hepinize hoş geldiniz diyorum.”

Öteden beri bir eğitimci olarak savunduğu ve yöneticilik yaptığı yerlerde hayata geçirmeye çalıştığı bir husus olduğunu belirten Yelkenci, sözlerine şöyle devam etti:

“ Görsel sanatlar dersi eski adıyla söyleyeyim resim, müzik ve beden eğitimi gibi hem çocuklarımızın yeteneklerini geliştiren hem de onların iyi hissetmesini sağlayan bu alanların en az matematik kadar, fen alanları kadar önemli olduğunu söyleyedurduk ve bu derslerin okullarımızda mutlaka hakkının verilerek geçirilmesini istedik. Bu anlamda bunu yapan öğrencilerimiz, yaşatan bir okul, okul idaremiz ve öğretmenlerimiz var. Ben tekrar okulumuzun tüm çalışanlarını tebrik ediyorum ama en büyük tebriği de öğrencilerimiz hak ediyor. Bu güzel öğrenciler, o güzel eserleri verdiler. Bizim koridorlarımızı yaklaşık bir aydır süslediler ve bizim göğsümüzü kabarttılar.”

İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğü’nün koridorlarını sergi salonu gibi dizayn etme fikrini hayata geçirdikten sonra ilk sergiyi Eyüpsultan Gümüşsuyu İlkokulu öğrencilerinin açmış olduğunu vurgulayan Yelkenci, sözlerini şöyle tamamladı:

“ Gümüşsuyu İlkokulunun açılışıyla, sizlerin eserlerinizin sergilenmesiyle çok güzel bir bereketin hayata geçeceğini düşünüyorum. Yolu siz açtınız bundan sonrası da hem sergi salonumuz için hem de sizler için hayırlı olsun. Allah yolunuzu, bahtınızı açık etsin.”

Eyüpsultan Gümüşsuyu İlkokulu Müdürü Serkan Akgöl “ Öncelikle okulumuza gelip bizi ziyaret eden sonra yaptığımız çalışmaları burada sergileme fırsatı veren Müdürümüz Sayın Ömer Faruk Yelkenci’ye şahsım ve okulum adına teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerine başladı.

 Geçen yıl İstanbul Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci’nin ilçelerinde misafir olduğunu vurgulayan İlkokul Müdürü Akgöl, şöyle konuştu:

“ İstanbul Millî Eğitim Müdürümüzün konuşmalarını dinlemiştik ve oradan şu sonucu çıkarmıştım: Sahada bir Müdürümüz var.  Bu çok önemli, maalesef memleketimiz çok büyük bir memleket o yüzden her yerin şartları aynı değil. Müdürümüz sağ olsun her yere takip ettiğimiz kadarıyla ulaşmaya çalışıyor. Geldiler okulumuzu ziyaret ettiler, bizi onura ettiler. Üstüne böyle bir fırsat sağladılar. Çocuklarımızı Matematikçi, Türkçeci, doktor, avukat yapmak istiyoruz. Bireysel farklılıkları göz arda ediyoruz. Hâlbuki çocuklarımız çok başarılı, birçok alanda çok yetenekliler. Böyle Müdürlerimiz sayesinde çocuklarımızın yeteneklerinin açığa çıkıyor. Kendilerine teşekkür ediyorum.”

“Minik Eller” resim sergisine hoş geldiniz diyerek sözlerine başlayan Eyüpsultan Gümüşsuyu İlkokulu öğrencisi Duru Selen Yöndem, şunları söyledi:

  “ Bir yıl boyunca Görsel Sanatlar dersinde çizdik, boyadık, kestik, yapıştırdık . Bazen olmadı deyip tekrar denedik, bazen arkadaşlarımızın yaptıkları çalışmalara hayran olduk. Diğer derslerimizde yeni bilgiler öğrenirken Görsel Sanatlar dersimizde de hayal gücümüzü kâğıtlarımızla buluşturduk. Sanatın en güzel dallarından biri olan resme küçük bir adım attık. Çalışmalarımızı sizlere sunacağımız için gururlu, mutlu ve çok heyecanlıyız. Bu imkânı bize tanıyan İstanbul Millî Eğitim Müdürümüz Ömer Faruk Yelkenci’ye, Okul Müdürümüz Serkan Akgöl’e, Öğretmenimiz Mehtap Şimşek’e ve katkısı olan tüm büyüklerimize çok teşekkür ederiz. Umarız çalışmalarımızı beğenirsiniz. Minik ellerimizin yaptığı minik kusurları hoşgörüyle karşıladığınız için şimdiden teşekkür ederiz.”

31-05-201831-05-201831-05-201831-05-201831-05-201831-05-201831-05-201831-05-201831-05-201831-05-201831-05-201831-05-201831-05-201831-05-201831-05-201831-05-201831-05-201831-05-2018

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.