İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İSTANBUL MEDENİYET ÜNİVERSİTESİ İLE "EĞİTİM İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ" İMZALANDI

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi arasında 'Eğitim İş Birliği Protokolü' imzalandı.
İSTANBUL MEDENİYET ÜNİVERSİTESİ İLE

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz yeni bir "Eğitim İş Birliği Protokolü"ne daha imza attı. İstanbul Medeniyet Üniversitesi ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasında öğretmenlerin akademik kariyerlerinin ve gelişimlerinin desteklenmesi ve öğretimde eğitsel süreçlerin daha da iyileştirilmesini amaçlayan "Eğitim İş Birliği Protokolü" imzalandı.

Düzenlenen törende protokole İstanbul İl Milli Eğitim Müdürüz Levent Yazıcı, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Gülfettin Çelik birlikte imza attılar. Protokole dair açıklamalarda bulunan İl Millî Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, İstanbul Medeniyet Üniversitesi'yle öğretmenlerin akademik çalışmalarına destek vermek, onları teşvik etmek amacıyla bir araya gelindiğini belirterek gerçekleşen protokol ile öğretmenlerin lisansüstü çalışmalarında kontenjan, artı kolaylıklar ve destekler de sağlayan iş birliğinin hep birlikte tesis edileceğini vurguladı.

 "Öğretmenlerimiz için her çalışmayı önemsiyoruz"

Öğretmenlerin gelişimine ağırlık verildiğinde daha müreffeh, huzurlu ve güçlü bir topluma ulaşma yönündeki çabaların daha iyi sonuçlar vereceğinin farkında olduklarını ifade eden Levent Yazıcı, "Öğretmenlik Meslek Kanunu" ile öğretmenlerimizin mesleki gelişimlerinde ivme kazandırdığımız iş birlikleri, Bakanlığımızın öncülüğünde yapılan düzenlemelerle birlikte öğretmenlerimizi çok daha donanımlı hale getirecek şekilde devam ediyor. Dolayısıyla biz bu anlamda özellikle öğretmenlerimiz için yapılan her çalışmayı çok önemsiyoruz" dedi.

Yeni tasarımlar ortaya koymak çok değerli

Eğitimi sürdürülebilir kılmak, güncellemek ve günün ihtiyaçları doğrultusunda yeni tasarımlar ortaya koymanın çok değerli olduğunu belirten Yazıcı, "Bu çerçevede eğitimin temel öznesi çocuklarımızla birlikte öğretmenlerimizin eğitiminin sürekli kılınması eğitim süreçlerine çok yönlü bir katkı sunuyor. Eğitimi sürdürülebilir kılmak, güncellemek, günün ihtiyaçları doğrultusunda yeni tasarımlar ortaya koymak da bu yönüyle çok değerli. Tabi Medeniyet Üniversitemiz de eğitim alanında da aynı şekilde çalışmalar sürdürüyor, toplumsal gelişmelerde öncülük yapıyor. Bu bağlamda Medeniyet Üniversite'mizin birikiminden de faydalanma imkânı bulacağız. Başta öğretmenlerimiz olmak üzere bu alanda birlikte çalıştığımız bütün camiamızla birlikte bu iş birliğini çok önemsiyoruz."

İmza töreni sonrası Rektör Prof. Dr. Gülfettin Çelik ve İl Müdürümüz Levent Yazıcı, Medeniyet Üniversitesinin eğitim ve uygulama alanlarında incelemelerde bulundu.

23-12-202223-12-202223-12-2022

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.