İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul İmam Hatip Liseleri 1. Bilim, Kültür ve Sanat Günleri Başladı.

İstanbul genelindeki Anadolu imam hatip liselerine yönelik olarak İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz, Ensar Vakfı, ÖNDER, İlim Yayma Cemiyeti, İlim Yayma Vakfı ve TÜRGEV işbirliğinde düzenlenen “İstanbul İmam Hatip Liseleri 1. Bilim, Kültür ve Sanat Günleri´´, Üsküdar Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi´nde yapılan açılış töreniyle başladı.
İstanbul İmam Hatip Liseleri 1. Bilim, Kültür ve Sanat Günleri Başladı.

Açılış törenine Vali Yrd.Osman GÜNAYDIN,İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr.Muammer YILDIZ,Din Öğretimi Daire Başkanı Abdülhalik BAŞ,İl Milli Eğitim Din Öğretimi Bölümü Mdr.Yrd.Mustafa USLU,Üsküdar Kaymakamı Mustafa GÜLER,Üsküdar Belediye Başkan Yrd.Zeki BIYIK,Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin KADER, Çok sayıda Öğrenci  ve Öğretmen katıldı.

Açılış Üsküdar Ali Fuat Başgil İmam Hatip Orataokulu Folklor gösterisi ve ardından Başakşehir Toki Celalettin Ökten AİHL Mehter gösterisiyle devam etti.Yapılan Protokol konuşmalarının ardından açılış töreni yapıldı.

Anadolu imam hatip liselerinde öğrenim gören öğrencileri kültür, sanat ve bilim alanlarında bilinçlendirerek yetenekli öğrencileri ortaya çıkarmak, diğer öğrencileri kültür, sanat ve bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, ödüllendirmek, onları donanımlı bir şekilde geleceğe hazırlamak” amacıyla düzenlenen “İstanbul İmam Hatip Liseleri 1. Bilim, Kültür ve Sanat Günleri” kapsamında düzenlenen “bilim ve teknoloji, fotoğraf, resim, karikatür, kısa film, afiş, ebru, hat, tezhip, dergi” yarışmalarının ödül töreni ve sergisi; Anadolu imam hatip liselerinin mehter, tasavvuf musikisi, folklor, tiyatro ve ney sunumları ile Anadolu imam hatip liselerinin tanıtım stantları iki gün boyunca takip ve ziyaret edilebilecektir.

  

İstanbul İmam Hatip Liseleri 1. Bilim, Kültür ve Sanat Günleri Özet Programı:   

01 Haziran 2015

10.00 Açılış

10.30-17.00: Sahne Etkinlikleri (Boğaziçi Salonu)

Tiyatro, tasavvuf musikisi, mehter, ney, folklor vd.

10.30-17.00: Yarışma Eserleri Sergisi / Okul Tanıtım Stantları Ziyareti

 

01 Haziran 2015

10.00-14.00: Sahne Etkinlikleri (Boğaziçi Salonu)

Tiyatro, tasavvuf musikisi, mehter, ney, folklor vd.

10.00-14.00: Yarışma Eserleri Sergisi / Okul Tanıtım Stantları Ziyareti

15.00 Ödül Töreni

16.00 Kapanış

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.