İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Akbank’tan “Tasarruf” için işbirliğine devam!!!

“Akbank Ekonominin Kahramanı Çocuklar” projesinin 2016 yılı çalışmaları kapsamında İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Akbank arasında ‘’Ekonominin Kahramanı Çocuklar Projesi’’ protokolü yenilendi.     
İstanbul İl Milli Eğitim  Müdürlüğü ve Akbank’tan “Tasarruf” için işbirliğine devam!!!

Sabancı Üniversitesi işbirliği ile geliştirilen “Akbank Ekonominin Kahramanı Çocuklar” projesi bu yıl tasarruf konusunda bilinç ve farkındalık yaratma hedefiyle 10 bin öğrenciye daha ulaşacak. Projenin protokol imza töreni, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer YILDIZ ve Akbank Bireysel ve Özel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Arif İsfendiyaroğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi.

‘’Ekonominin Kahramanı Çocuklar Proje protokolünde konuşan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürümüz

Dr. Muammer YILDIZ;

‘’İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Akbank işbirliğinde yürütülecek proje kapsamında düzenlenen tasarruf eğitimlerini desteklediklerine işaret ederek, "Giderek daha fazla tüketim odaklı olduğumuz bir dönemde, öğrencilerimize harçlıklarını sadece harcamak için değil, yardım ve tasarruf için de kullanmaları yönünde bilgiler veren bu projeye büyük önem veriyoruz. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Akbank’ın yürüttüğü bu çalışmanın 2023 hedeflerine ulaşma konusunda ülkemizin geleceğine de olumlu katkılar yapacağını düşünüyorum.

 Ülkemizin önünde 2023 vizyonu kapsamında dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girme hedefi var. Bu hedef doğrultusunda tasarruf bilincinin, birikimin, istek ve ihtiyacın farkını kavramış bireylere ihtiyacımız var. Biz eğitim camiası olarak yarını bugünden görmek zorundayız. Bugünün çocuklarının yarının yetişkinleri olacağı gerçeğinden hareketle çocuklarımıza yeni değerler ve kazanımlar sağlayacak bu ve benzeri projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz.

İlgi neredeyse algı oradadır diye güzel bir söz vardır. Bu söz sadece çocuklarımız için değil tüm insanlar için geçerlidir. İnsan ilgisini çeken ve severek yaptığı işlerde başarıyı yakalar ve başarılı olmak için elinden gelen gayreti gösterir. ‘’Ekonominin Kahramanı Çocuklar Projesi"  kapsamında çocuklarımızın etkin olarak katılacağı kutu oyunu çocuklarımızın hem eğlenip hem öğrenmesini sağlayacaktır diye düşünüyorum. Ayrıca ‘Aile Ağacı’ isimli oyunu izleyen çocuklarımız sadece kendileri tasarruf, yardım ve birikim bilinci kazanmayacak bu öğrendiklerini aile ortamına da taşıyacak.

Projede emeği geçen İl Milli Eğitim Müdürlüğü Temel Eğitim Şube Müdürüm Timur TUĞRAL’a, ekibine ve herkese teşekkür ediyor, projemizin çocuklarımıza, okullarımıza hayırlı olmasını diliyorum’’ dedi.

 

Akbank Bireysel ve Özel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Arif İsfendiyaroğlu da konuşmasında, “Akbank olarak, bankacılık sektörünün kamuoyunda tasarruf algısını uyandıracak, yaygınlaştıracak çalışmaları üstlenmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu yaklaşımımızla, Türkiye ekonomisinin en önemli sorunları arasında görülen tasarruf açığının çözümlenmesi hedefine destek vermek amacıyla 2012 yılında “Tasarruf Seferberliği” başlattık. Bu kapsamda, tasarruf konusunda bir bilinç ve farkındalık oluşturmak için, ‘Akbank Ekonominin Kahramanı Çocuklar’ Projesini geliştirdik" dedi.

 

“Çocuklara tasarrufu eğlenceli bir şekilde anlatmak için tasarruf mesajları veren kutu oyunu tasarladık

 

Proje ile çocukların bilinçli birer tüketici olmalarına da katkıda bulunmak istediklerini belirten İsfendiyaroğlu, “Proje kapsamında ilkokul 3. ve 4. Sınıf öğrencilerine; harçlıklarını sadece harcamak için değil, yardım ve birikim gibi amaçlarla da kullanılabilecekleri yönünde bilgiler verdiğimiz sınıf içi etkinlikler düzenliyoruz. Bu yıl çocuklara tasarrufu eğlenceli bir şekilde anlatmak için, sınıf içi etkinliğinde çocuklarla oynayacağımız, tasarruf mesajları veren bir kutu oyunu tasarladık.

Çocuklara hediye edeceğimiz bu kutu oyununu çocuklar evlerinde aileleri ve arkadaşlarıyla da oynayabilecekler.  Ayrıca Akbank Çocuk Tiyatrosu’nun ’Aile Ağacı’ oyunu ile tasarrufu eğlenceli bir şekilde anlatıyoruz. Ayrıca projemizin web sitesi ekonominin kahramanı çocuklar.com ile çocuklarımıza evlerinde de tasarruf ile ilgili detaylı bilgilere ulaşma imkanı sağlamak istedik.  Etkinliklerimiz sonunda çocuklara hediye ettiğimiz Akbank uğurböceği kumbaramız da bu yıl yenilendi. Akbanklı çalışanların çocuklarının oylarıyla seçilen yeni kumbaramıza ’Kumbirik‘ adını verdik. ’Kumbirik‘ sınıf içi etkinliklerimizde bizlerle olacak.” dedi.

 

Akbank Çocuk Tiyatrosu´nun, 2014-2015 eğitim öğretim yılında perdelerini tasarruf mesajları veren yeni bir oyun ile açtığına işaret eden İsfendiyaroğlu, Rachell Barnett´ın yazdığı "Aile Ağacı" isimli oyun ile Trabzon, Ordu, Samsun, Amasya, Ankara ve Kayseri´yi kapsayan Anadolu turnesinde ve Gaziantep Çocuk Festivali’nde ilkokul öğrencilerine tasarruf ve aile değerleri konusunda mesajlar verildiğini vurguladı. İsfendiyaroğlu, "Etkinliklerimiz ve tiyatro ile 2015 sonu itibariyle 55 bin öğrenciye ulaştık. Okullardaki etkinlikler ve tiyatro sonrası çocuklara hediye ettiğimiz Akbank Kumbirik´lerin, tasarruf yolculuğunda kendilerine yakın bir arkadaş olmasını diliyoruz.  Başta İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer YILDIZ beye İl Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür ediyor, projemizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

19-01-201619-01-201619-01-2016

 

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.