İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İSTANBUL HAVALİMANI MESLEKÎ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNDE BASIN TANITIM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

Millî Eğitim Bakanlığımız ile İGA Havalimanı İşletmesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi ve THY Teknik AŞ tarafından imzalanan protokolle eğitim öğretime başlayan İstanbul Havalimanı Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi'nde Basın Tanıtım Toplantısı gerçekleşti.
İSTANBUL HAVALİMANI MESLEKÎ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNDE BASIN TANITIM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

Toplantı İl Millî Eğitim Şube Müdürü Aykut Akca, İGA Havalimanı İşletmesi Kurumsal İlişkiler ve İdari İşler Direktörü Turgay Yaman ve basın mensuplarının katılımıyla gerçekleşti.

"Öğrenci ve veliler tarafından önceki yıla nazaran yoğun bir talebi var"

 

Yeni eğitim öğretim yılı öncesi konuya ilişkin değerlendirmede bulunan İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü Mesleki ve Teknik Eğitim Şube Müdürümüz Aykut Akca, "Okulun kendine has özelliği ve mesleki eğitimle birlikte sektörle iç içe bir okul olması ve İstanbul Havalimanı gibi dünyanın sayılı havalimanlarından birinin içerisinde bulunması gibi öne çıkan bir yapısı var. Bu açıdan da Bakanlığımızın son dönemde hepimizin de takip ettiği gibi mesleki eğitimdeki en önemli vizyoner açılımlarından biri olarak sektörle yakın temas halinde mesleki eğitim süreçlerin yürütülmesinin olumlu neticelerini gözlemliyoruz. İstanbul Havalimanı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de bu anlamda havacılık sektörünün uçak ve uzay bilimlerinin geleceğe dair kariyer hedefi olan öğrencilerle ilgili önemli bir tercih noktası. Zaten okula öğrenci ve velilerin önceki yıla nazaran yoğun bir talebi var. Bu ilgiden de oldukça mutluyuz" ifadelerine yer verdi.

 

"En önemli gurur projelerimizden bir tanesi"

 

İGA Kurumsal İlişkiler Direktörü Turgay Yaman ise, "Öncelikle böyle bir liseye ev sahipliği yapmak dünya havalimanları içerisinde bize çok ciddi bir ayrıcalık katıyor. Çünkü tekiz bu bağlamda. Bu projeye biz çok inandık. Millî Eğitim Bakanlığımızla birlikte ve diğer paydaş kuruluşlarla beraber bu projeye çok ciddi emekler verdik ve vermeye de devam ediyoruz. En önemli gurur projelerimizden bir tanesi. Hepimizin bildiği üzere İstanbul Havalimanı 2021 yılını Avrupa'da birinci havalimanı olarak tamamladı. 2022 itibariyle de halen birinciliğimiz devam ediyor. Umuyoruz ki uzun yıllar boyunca Avrupa'da birincilikler, dünyada da en üst basamaklarda yer almaya devam edecek. Biz lisemizi sektörler iç içe ve havacılık sektörüne Türkiye'nin gençlerinin kazandırılacağı bir güzel bir ortam olarak bakıyoruz." şeklinde konuştu.

20-07-202220-07-2022

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.