İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İSTANBUL GENÇLİK OYUNLARI FİNALİ COŞKULU BİR ŞÖLENE DÖNÜŞTÜ

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz, İstanbul Valiliğimiz ve Başakşehir Belediyesi iş birliğinde düzenlenen, öğrencilere yönelik kültürel, bilimsel, sanatsal, sportif ve sosyal sorumluluk anlamında hem eğitici hem de eğlendirici birçok aktiviteden oluşan etkinlikler içeren Türkiye'nin en büyük gençlik ve spor organizasyonu İstanbul Gençlik Oyunları, GoFest ile büyük finali gerçekleştirdi.  
 İSTANBUL GENÇLİK OYUNLARI FİNALİ COŞKULU BİR ŞÖLENE DÖNÜŞTÜ

Türkiye'nin en büyük gençlik ve spor organizasyonu İstanbul Gençlik Oyunları final programı ve ödül töreni 'GoFest' ile coşkulu bir şölene dönüştü. Avrupa Yakası'ndaki 25 ilçe gençlerinin katılımıyla 26 branşta gerçekleştirilen turnuvalarda dereceye giren öğrenci ve okullar ödüllerine kavuştu. Festivalde paten, bisiklet, akrobasi ve smaç gösterileri gibi birbirinden renkli ve eğlenceli açık alan etkinlikleri ile lazer gösterisi yapıldı.

 

Başakşehir Belediye Başkanı Sayın Yasin Kartoğlu'nun ev sahipliği yaptığı festivale; İstanbul Vali Yardımcısı Sayın Niyazi Erten, Başakşehir Kaymakamı Sayın Uğur Turan, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, İstanbul Gençlik ve Spor Müdürü Sayın Prof. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, birçok STK temsilcisi öğretmen ve öğrenci katıldı.

 

Organizasyonun İstanbul Geneline Yayılması Hedefleniyor

 

Ödül töreninde konuşan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, gençlere seslenerek, "Gerçekten çok güzel görünüyorsunuz. Sizlere bakınca geleceğimizi, geleceğimize baktığımız zaman da sizleri görüyoruz. Hep birlikte sizlere çok güveniyor ve sizleri çok seviyoruz. Hepiniz iyi ki varsınız. Temel amacımız sizleri bugünün ve geleceğin değerleriyle donatmak. Bu amaçla ülkemizin geleceğinin sizlerin bugünkü eğitiminiz ve yarınlara hazırlanmanızdan geçtiğini çok iyi biliyoruz. 100 bin gencimizin bu organizasyonda yer alması bizleri çok sevindirdi. İnşallah seneye bugün sizlerden aldığımız bu güzel enerjiyle projeyi İstanbul geneline yaymak için gayret edeceğiz" dedi.

 

 Türkiye'nin En Büyük Gençlik Organizasyonu

 

Başakşehir Belediye Başkanı SayınYasin Kartoğlu ise "İstanbul Gençlik Oyunları'nın finalini yapıyoruz. Arka planda ciddi bir mutfak çalışması var. Öncelikle gençlere mutluluğun şehri Başakşehir'den selam göndermek istiyorum. Gençlik organizasyonu 2017 yılında Başakşehir'de her yıl yapılan bir organizasyondu. Bugün 100 bin gencin katılımıyla yaptığımız Türkiye'nin en büyük gençlik organizasyonu oldu. Asıl güzel tarafı 8 ay boyunca sürmesidir. Muhteşem bir heyecan var. Neticesinde bugün gençlere ödüllerini vereceğiz. Amacımız bir sonraki yıl İstanbul'un tüm ilçelerinde yaklaşık 200 bin gençle bu heyecanı yaşamak. Onun da hazırlıklarını tamamladık, ilan edeceğiz. Bu bir gençlik organizasyonu sadece spor değil içinde teknoloji, kültür, sanat ve sosyal projeler var. En sonunda da bu organizasyonu tüm Türkiye'ye yaymak istiyoruz" dedi.

 

Başakşehir Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Tesisleri'ndeki ödül töreninin ardından Başakşehir Millet Bahçesi'nde düzenlenen etkinliklerde gençler doyasıya eğlendi. İstanbul Gençlik Oyunları'nın resmi şarkısını yazan ve seslendiren rap sanatçısı Resul Aydemir ile sevilen sanatçı Oğuzhan Koç da sahne aldı.

 

 İstanbul Gençlik Oyunları'nda En Fazla Madalya Kazanan Okullar

 

Başakşehir İlçe Geneli Ortaokul Kızlar

 

1. TOKİ Turgut Özal İmam Hatip Ortaokulu

 

2. TOKİ Kayaşehir Ortaokulu

 

3. İBB Yavuz Sultan Selim İmam Hatip Ortaokulu

 

Başakşehir İlçe Geneli Ortaokul Erkekler

 

1.Akif İnan Ortaokulu

 

2. TOKİ Kayaşehir Ortaokulu

 

3. Özel Bahçeşehir Ortaokulu

 

Başakşehir İlçe Geneli Lise Kızlar

 

1. Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi

 

2. TOKİ Kayaşehir Anadolu Lisesi

 

3. Özel İstanbul OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

 

Başakşehir İlçe Geneli Lise Erkekler

 

1. Özel İstanbul OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

 

2. Özel İkitelli OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

 

3. Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi

 

İstanbul Geneli Kızlar

 

1. Başakşehir Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi

 

2. Kağıthane Hasbahçe Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

 

3. Küçükçekmece TOKİ Atakent Spor Lisesi

 

İstanbul Geneli Erkekler

 

1. Özel İstanbul OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

 

2. Başakşehir Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

 

3. Özel İkitelli OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

 27-05-202227-05-2022

 

 

 

 

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.