İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İSTANBUL GENÇLİK OYUNLARI 39 İLÇEDE YAPILACAK

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve Başakşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve  Türkiye'nin en büyük gençlik ve spor organizasyonu olan Gençlik Oyunlari projesi bu sene İstanbul'un 39 ilçesinde yapılacak.
İSTANBUL GENÇLİK OYUNLARI 39 İLÇEDE YAPILACAK

İstanbul Gençlik Oyunları İstanbul İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı ve Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu'nun imzaladığı protokol ile 2022-2023 eğitim ve öğretin yılında 39 ilçe gençlerinin katılımıyla yapılacak.

Gençlik ve spor organizasyonu İstanbul Gençlik Oyunları'nda yeni dönem için geri sayım başladı. Organizasyonun bu yıl İstanbul'un tamamında yapılması için hazırlıklar başladı. Organizasyonun 2022-2023 eğitim ve öğretim yılında 39 ilçe gençlerinin katılımıyla düzenlenmesi amacıyla İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Başakşehir Belediyesi ve arasında protokol imzalandı.


"39 ilçenin tamamına yayılacak"

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı gençleri bütünleştiren İstanbul Gençlik Oyunları'nın yeni eğitim öğretim yılında yeniden başlayacağını belirtti. Spor kültürünün İstanbul'a yayılacağına dikkat çeken Yazıcı, "Geçen dönem Avrupa yakasında yapılan yarışmaları bu sene 39 ilçemizin tamamında yapacağız. Okulumuzun olduğu her yere, gencimizin olduğu her noktaya ulaşarak yapacağız.  Belki de bir sonraki yarışmayı Türkiye genelinde yapacağız. Başakşehir'de çok ciddi spor alanları ve spor kültürü var. Biz de İstanbul'un her noktasında gençlerimize bu kültürü aşılayacağız" şeklinde konuştu.

 

"Bir yanda mücadele, diğer yanda dostluk"

Protokol töreninde konuşan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, gençlerle ilgili planlanan ya da hayata geçirilen her projenin kendisini hayli heyecanlandırdığını söyleyerek İstanbul Gençlik Oyunları'nın artık İstanbul'un 39 ilçesinde yapılacağını ifade etti. Kartoğlu, "5 sene önce başlayan Başakşehir Gençlik Oyunları'nın başarılı olması bize önderlik etmiş oldu. Kültür sanatın, sporun ve birçok branşın olduğu bu anlamlı projede gençlerimizin yer almasını istiyoruz." diye konuştu.

 

Hedef 150 bin öğrenci

İmzalanan protokol kapsamında gençler 4 farklı kategoride kültür sanat, spor, teknoloji ve sosyal sorumluluk kategorilerindeki 26 branşta mücadele edecek. 39 ilçedeki okulların yer alacağı organizasyona 150 bin gencin katılması bekleniyor. İstanbul Gençlik Oyunları, geçen yıl Avrupa yakasındaki 25 ilçeden 100 bin gencin katılımıyla gerçekleştirilmişti.

 27-07-2022

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.