İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Eğitimde İyi Örnekler Paylaşımı Sergisi 2017

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği ‘Eğitimde İyi Örnekler Paylaşımı Sergisi’ Üsküdar´da açıldı. İl Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, sergiye projeleriyle katılan öğretmenlere katılım plaketi verdi.
İstanbul Eğitimde İyi Örnekler Paylaşımı Sergisi 2017

Eğitimde İyi Örnekler Projesi, eğitim ve öğretim faaliyetleri kapsamında,  İstanbul’da kurum içinde ve dışında hayat boyu öğrenmeyi sağlamak, yürütülen faaliyetler sonucunda ortaya çıkan iyi örnekleri paylaşmak ve özgün çalışmaları belirleyerek okullar tarafından model alınmasını sağlanmayı amaçlıyor.

İstanbul genelinde 3 bine yakın projenin başvuru yaptığı Eğitimde İyi Örnekler Sergisinde ilk yüze giren okullar sergileme hakkı kazandığı bildirildi.

Ünalan Spor Kompleksi´nde gerçekleştirilen sergiye İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Esenler Kaymakamı Hulusi Şahin, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. 

Esas Olan Sonuç Değil Süreçtir

Sergide konuşan İl Millî Eğitim Müdürü Yelkenci, öğrencilerin kuş sesini andıran cıvıltıları arasında   Eğitimde İyi Örnekler Paylaşım Sergisi 2017’yi açıyor olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Eğitimde esas olanın “sonuç değil süreçtir” yaklaşımını benimsediklerini vurgulayan Yelkenci, sözlerine şu şekilde devam etti:

“ Bilim, Kültür ve Sanat Şenliği,  Eğitimde İyi Örnekler gibi çalışmalarımız, öğrencilerimizin bir araştırma yaparak, fikir geliştirmelerini, ortaya bir problem koyarak onun çözümünü bulmalarını hedefliyor. Bu tarz çalışmalarımızın, en nihayetinde öğrencilerimizin üst düzey düşünme becerilerini yani yaratıcı düşünme, eleştirel düşünme, problem oluşturma, problem çözme gibi becerilerini geliştirebileceği kuşkusuzdur. İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak bu çalışmayı çok önemsediğimizi özellikle söylemek istiyorum. Bu çalışmada öncelikle öğrencilerinden ekipler oluşturup onları projeleri doğrultusunda yönlendiren, emek harcayan öğretmenlerimi tebrik ediyor canı gönülden teşekkür ediyorum.”

Sergi Bize Ümit Işığı Veriyor

Üsküdar Kaymakamı Güler ise, İstanbul’da Eğitimde İyi Örnekler Sergisinin eğitim camiasına hayırlı olmasını dileyerek şu değerlendirmede bulundu: “Topumun iyi örnekleri, onların reaksiyonlarını görmesine çok ihtiyacı var. Çünkü toplumda kötülükler çok daha fazla. Öğrencilerimizin anaokulundan başlayarak, eğitimde, medeniyette, kültürde ve çevrede güzel örnekler üretmesi, bu konulara kafa yorması geleceğimizin daha aydınlık ve güzel olması konusunda bize ümit ışığı veriyor.”

Konuşmaların ardından İl Millî Eğitim Müdürümüz Yelkenci, projeleriyle Eğitimde İyi Örnekler Sergisine katılmayı hak eden proje öğretmenlerine katılım plaketlerini takdim etti.

24-05-201724-05-201724-05-201724-05-201724-05-201724-05-201724-05-201724-05-201724-05-2017

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.