İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İsmetpaşa İlkokulu Tasarım Beceri Atölyeleri

Sultangazi İsmetpaşa İlkokulu'nda tasarım beceri atölyeleri açılışı yapıldı.
İsmetpaşa İlkokulu Tasarım Beceri Atölyeleri

Millî Eğitim Bakanlığımızın 2023 Vizyon Belgesi'nde yer alan tasarım beceri atölyeleri açılamaya devam ediyor. Disiplinlerarası, beceri tabanlı, uygulamaya dönük yapısıyla dikkat çeken tasarım beceri atölyeleri öğrencilerin düşünsel, duygusal ve fiziksel ihtiyaçlarını destekliyor. Bilmekten çok tasarlamanın, yapmanın, üretmenin ön plana çıktığı atölyeler öğrencilerimizin kendisini, meslekleri, çevresini tanımasına yardımcı olacak.

Çok Yönlü Gelişim

Bu çerçevede, öğrencilerin düşünmeye, tasarlamaya ve üretmeye zaman ayırabileceği yerler şeklinde düzenlenen tasarım beceri atölyelerinin İstanbul'daki pilot uygulaması için gerekli adımlar geçen yıl atıldı. Pilot okullarımızdan Sultangazi İsmetpaşa İlkokulu'nda tasarım beceri atölyeleri açılışı yapıldı.

Programa Sultangazi Kaymakamı Sayın Uğur Kalkar, Sultangazi Belediye Başkanı Sayın Abdurrahman Dursun, Sultangazi İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın İbrahim Demir, İl Millî Eğitim Şube Müdürümüz Sayın Murat Gözüdok, tasarım beceri atölyeleri koordinatörümüz Filiz Gülhan, etkinlik geliştirme ekibimiz, okul müdürlerimiz, öğretmen ve öğrencilerimiz katıldı.

Açılış konuşmalarında çocuklarımızı çok yönlü geliştirmeyi hedefleyen tasarım-beceri atölyelerinin eğitim sistemimiz için önemli bir yere sahip olacağı ve Sultangazi ilçesinde de bu yöndeki çalışmalara önem verildiği belirtildi.

Yeniçağın Gerektirdiği Beceriler

Tasarım beceri atölyeleri öğrencilerimizin yeniçağın gerektirdiği problem çözme, eleştirel düşünme, üretkenlik, takım çalışması ve çoklu okuryazarlık becerilerini kazanmaları için somut mekânlar şeklinde düzenlendi.

Okulda kurulan ahşap-metal atölyesi, yaşam becerileri atölyesi, salon sporları, drama atölyesi, müzik atölyesi ziyaret edildi. Atölyelerde sahip oldukları yetenekler doğrultusunda uygulamalara başlayan öğrencilerin çalışmaları incelendi.

Olanları anlamak ve olacakları hissetmek, öngörmek ve hatta belirleyebilmek için önemli veriler sunan program, tasarım beceri atölyelerinin okul öğrenci ve öğretmenlerine hayırlı olmasına yönelik dilek ve temennilerle sona erdi.

27-09-201927-09-201927-09-201927-09-201927-09-201927-09-2019

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.