İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizde Telafi Eğitimi Programı Açılacak Okullar

İlimizde Telafi Eğitimi Programı Açılacak Okullar

Lise mezunları ve ilköğretim mezunu kalfa ve ustaların telafi eğitimi programı hazırlanan çalışma takvimine göre I. Dönem için 13 Ekim 2015 tarihinde belirtilen alanlarda ekli listede adı geçen okullarda başlatılacaktır. Bu tarihten önce ilgili okul müdürlüklerine yapılan başvurular okul müdürlüklerince değerlendirmeye alınabilecektir.

 

2015/2016 Eğitim Öğretim Yılı Birinci Dönem Telafi Eğitimi başvuruları komisyon tarafından değerlendirilmiştir. Okullarımızın mevcut kontenjanları doğrultusunda, adayların tercihlerine göre yerleştirme işlemleri yapılmıştır. Sınıf açılması için gerekli sayının altında başvuru yapılan alan ve ilçelerde telafi eğitimi programı açılamamıştır. Bazı alanlarda yeterli başvuru olmasına rağmen, okullarımızda kontenjan olmaması nedeniyle telafi eğitimi açılamamıştır. 11 Ocak 2016 tarihinde yeni kontenjanlar açıklanacak olup 12-14 Ocak 2016 tarihleri arasında ikinci dönem başvuruları alınacaktır.

Liste için tıklayınız

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.