İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Yelkenci´nin 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü Mesajı

İl Müdürümüz Yelkenci´nin 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü Mesajı

“21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü” bu alandaki, çabaların yoğunlaştığı, neler yapılabileceğinin konuşulduğu ve bunların hayata geçirildiği bir gündür. Unutmayalım ki onlar merhamet duygusu oldukça gelişmiş, çıkarcılık, bencillik gibi davranışları olmayan, karşılıksız seven ve sadece sevilmeyi hak eden bireylerdir. Onlarla hayat daha anlamlıdır. Çünkü down sendromlu bireylerin sevgileri sonsuz, saf ve gerçektir. Sizi karşılıksız severler ve size gerçekten sevmenin ne kadar anlamlı ve güzel bir şey olduğunu hatırlatırlar.

Eğitim sistemi içinde tüm çocuklarımızın olduğu gibi down sendromlu bireylerin de hayatı öğrenmeleri, birçok becerileri kazanmaları nihayetinde kendi ayakları üzerinde durabilmeleri için her türden eğitim kurumlarımızla hizmet vermeye devam etmekteyiz.  Biliyoruz ki her çocuğumuz özeldir, her çocuğumuzun başarabileceği işler bulunmaktadır.

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 21 Mart “Dünya Down Sedromu Farkındalık Gününde” çocuklarımızın ve ailelerinin yanında olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Ömer Faruk Yelkenci

                               İl Millî Eğitim Müdürü

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.