İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN LEVENT YAZICI'NIN ANNELER GÜNÜ MESAJI

İl Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı Anneler Günü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
İL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN LEVENT YAZICI'NIN ANNELER GÜNÜ MESAJI

Hiç kuşkusuz anne, insanın duygularını, düşüncelerini, karakterini şekillendiren öznedir. Sağlam bireylerin, büyük milletlerin, sağlıklı ilişkilere sahip toplumların arkasında güçlü anneler yer alır.

Sevgi, saygı, merhamet, sabır ve fedakârlık gibi yüce hasletlerin sembolü olan annelerimiz, şefkat dolu yürekleriyle, tüm varlıklarını bizleri yetiştirmeye adayan toplum mimarlarıdır.

Merhamet dolu yürekleriyle bizi sarıp sarmalayan annelerimiz ilk öğretmenlerimizdir aynı zamanda. sevmeyi ve iyiliği ilk onlardan öğreniriz. Birlik ve beraberliğimizin teminatı olan değerlerimiz ve geleceğimizin inşası annelerimizin elinde şekillenir. Eğitimciler olarak bizler de, annelerimizden öğrendiğimiz sabrı ve fedakârlığı kendimize şiar edinerek çocuklarımıza aynı özeni ve şefkati gösteririz.

Gelecek güzel günlere heyecanla yürürken her zaman şunu hatırda tutmalıyız: iyi bir insan, iyi bir toplum olmanın yolu annelerle bağlantılıdır.

Edebiyatımızın güçlü kalemlerden Peyami Safa, "Annelere anlatılan kederler taksim değil, zarbedilmiş olur" der. Anneler, çocuklarının üzüntülerini şiddetle hisseder. Kelimeler annenin evladına duyduğu sevgiyi ve ona gelebilecek en küçük bir zarardan duyduğu kederi ve üzüntüyü anlatmakta yetersiz kalır.

Milletçe hepimizi derinden etkileyen büyük deprem felaketi nedeniyle bu Anneler Günü'nü buruk bir şekilde karşılıyoruz. Bu vesileyle depremde evlatlarını kaybeden annelerimize Cenab-ı Hak'tan sabır, hayatını kaybeden annelerimize rahmet diliyorum.

Cefakâr ve fedakâr duruşlarıyla her zaman yanımızda olan tüm annelerimizin, Anneler Günü'nü tebrik ediyor, bu özel günün annelerimizin kıymetini bilmemize ve hayır dualarıyla nice zorlukları aşmamıza vesile olmasını temenni ediyorum.

 

 

 

 

                                                                                                               Levent YAZICI

 

                                                                                                 İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü

 

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.