İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Ömer Faruk Yelkenci’nin Yarıyıl Tatili Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Ömer Faruk Yelkenci 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı birinci döneminin sona ermesi nedeniyle bir mesaj yayımladı.  
İl Müdürümüz Ömer Faruk Yelkenci’nin Yarıyıl Tatili Mesajı

Sevgili öğrencilerim,

Uzun soluklu bir sürecin yarısını tamamlayarak ilk karneleri aldınız. Bu karne sizlerin fotoğrafı değildir, onu yansıtmaz, sadece araçtır. Önemli olan yarınlara hazırlandığınız bu günlerde eksiklerinizi görmeniz ve çalışmaya devam etmenizdir. Karnelerinizde eğer bir başarı varsa o sizin başarınızdır. Notlara yansıyan bir başarısızlık varsa o hepimizin başarısızlığıdır. Çalışmalarınızın karşılığı olan karne heyecanınızı ben de sizinle paylaşıyorum.

Tatilinizi dinlenerek geçiriniz ancak dinlenmek, hiç bir şey yapmamak demek değildir. Tatilde daha çok kitap okuyarak, sanatsal, kültürel etkinliklere katılın.  İlgi alanlarınıza göre kendinizi geliştirmeye yönelik çalışmalar yapın ve aktivitelere katılın. Unutmayın ki not kaygısı olmadan sanatın ve edebiyatın zevkine varmak çok değerlidir

Değerli meslektaşlarım,

Eğitim-öğretim dönemi boyunca yarınlarımızın teminatı öğrencilerimiz için göstermiş olduğunuz üstün gayretten dolayı hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Çocuklarımızı ve gençlerimizi yarınlara hazırlarken sergilediğiniz özveri her türlü takdirin üzerindedir. Öğrencilerimizi bilgili ve kültürlü kılmanın yanında, onları duygudaşlık, açık fikirlilik ve kardeşlik değerleriyle mücehhez hale getirmek için gösterdiğiniz çaba bizlerin en büyük sermayesidir. Ülkemizin maddi ve manevi kalkınması ancak sizlerin gayreti ile mümkün olabilir. Sizlerle birlikte eğitim ortamlarımızın niteliğini arttırarak her geçen gün daha iyiye ulaşmayı hedefliyoruz. Mesuliyet duygusuyla, azimle kararlılıkla ve iyi fikirlerin doğuşuna kaynaklık eden heyecanımızla birlikte yürümeye devam edeceğiz.

Bütün insanlar ortak bir fıtrat üzerine doğarlar, daha sonra yine doğuştan getirdikleri mizaçlar onları farklılaştırır. En sonunda kendilerine çevresi ve ailesi tarafından giydirilmiş bir elbise olan kişilikle beraber biricik hale gelirler. Öğretmenlerimiz sizlerden beklentimiz eğitim süreçlerinde, uyguladığınız yöntemlerde çocuklarımızın geleceğini inşa etmede, onların biricikliğini dikkate alın, ilgi alanlarının farkına varıp, onları keşfetmeye ve o yönde onların önünü açmaya çalışmanızdır.

Saygıdeğer veliler,

Çocuklarımız, bizim hayattaki en değerli varlıklarımızdır. Biz eğitimciler, çocuklarımızı geleceğe hazırlamak gibi gerçekten de çok ağır bir sorumluluğu sırtımızda taşıyoruz. Onlar için ne kadar çok çalışsak azdır. Sizlerin de bu bilinçle her zaman olduğu gibi geride bıraktığımız eğitim-öğretim döneminde de çocuklarınızın yanında olduğunuzu biliyoruz. Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları ve en iyi şekilde yetişmeleri hepimizin ortak hedefidir.

Dünyanın pek çok ülkesinde veliler eğitim süreçlerine katılmamaktadır. Okula gelene kadar çocuklarımızı hazırlamamız gerekiyor. Okula gelene kadar çocuklarımızı hazırlamamız gerekir. Okula başladıktan sonra da okulumuzla, öğretmenlerimizle, yöneticilerimizle temas halinde bulunup, çocuğumuza yardım etmeye devam etmelisiniz. Sizlerin, bu hedefte hep yanımızda olacağınız inancıyla bu tatil döneminde çocuklarınızla birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler dilerim.

2016–2017 Eğitim-Öğretim Yılı birinci dönemini tamamladığımız bugünde, sevgili öğrencilerimizi, değerli meslektaşlarımı ve saygıdeğer velilerimizi kutluyor, iyi tatiller diliyorum.

 Ömer Faruk Yelkenci

                               İl Millî Eğitim Müdürü

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.