İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜMÜZ ÖMER FARUK YELKENCİ’NİN GÖREVE BAŞLAMA MESAJI.

İL  MÜDÜRÜMÜZ ÖMER FARUK YELKENCİ’NİN  GÖREVE BAŞLAMA MESAJI.

                 14 Mart 2016 tarihi itibarıyla İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü olarak görevime başlamış bulunuyorum.

Öncelikle İstanbul´a ve İstanbul´daki çocuklarımıza hizmet etmeyi nasip eden Allah´a şükrediyor, bizi bu vazifeye layık gören büyüklerimize de teşekkürü bir borç biliyorum.

Uzun yıllar İstanbul´a hizmet eden selefim Sayın Dr. Muammer Yıldız´a da ayrıca teşekkür ediyorum.     

Güzel şehrimiz İstanbul, geçmişi ve birikimi itibarıyla, artan bir dinamizme sahip olan bir dünya şehridir. Bu dinamizmin birtakım sıkıntıları da barındırdığı kaçınılmaz bir gerçektir. Ancak çalışma arkadaşlarımızla; müdür yardımcılarımız, ilçe millÎ eğitim müdürlerimiz, şube müdürlerimiz, okul müdürlerimiz ve en önemlisi de öğretmenlerimizle beraber organize olarak çocuklarımıza en güzel eğitim ve altyapı imkanlarını sağlamaya gayret edeceğiz. Eğitim süreçlerinde aslolan eğitimin niteliği ve içeriğidir. Bu anlamda da özellikle yapacağımız planlamalarla öğrencinin aklına, kalbine ve sosyal çevresine hitap edecek şekilde onu yetiştirmenin gayreti içerisinde olacağız. Özellikle akademik, sosyal ve manevi gelişim alanlarında eğitimimizi yeniden şekillendirmeye çalışırken İstanbul´daki çalışma arkadaşlarımızla elimizden geleni yapmaya gayret edeceğiz. Eğitimi bütüncül bir bakış açısıyla ele alarak, çocuklarımızı bütün yönleriyle kuşatmış bir eğitim sistemini, Bakanlığımızın eğitim politikaları doğrultusunda yönetme çabası içinde olacağız.     

Bu süreçte velilerimizin, akademik ve bilimsel  camianın, sivil toplum kuruluşlarının ve eğitimin tüm paydaşlarının desteğini ve sorumluluk almalarını bekliyoruz.

Bu düşüncelerle yeni dönemin başta öğrencilerimiz, öğretmen ve yönetici arkadaşlarımız, nihayetinde İstanbulumuz için hayırlı olmasını diliyorum.

 

 

                                                                                                                              ÖMER FARUK YELKENCİ 

                                                                                                                                MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.