İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Ömer Faruk Yelkenci’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Ömer Faruk YELKENCİ 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 94. yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
İl Müdürümüz Ömer Faruk Yelkenci’nin  30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Büyük milletimizin kazanmış olduğu, Cumhuriyetimize hayat veren  büyük zaferin 94. yıldönümünü kutlamanın heyecanı ve sevinci  içerisindeyiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 26 Ağustos´ta başlayan ve 30 Ağustos 1922´de eşsiz bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile vatan topraklarımız kurtarılmış, Kahraman Türk Milleti, Hürriyet ve Bağımsızlık içinde yaşamaya devam etmiştir. 30 Ağustos Zaferi, savaş meydanlarında kazanılan askeri zaferin ötesinde, Tarihi şanlı zaferlerle dolu Milletimizin; bağımsızlığından asla taviz vermeyeceğini gösteren ve kurtuluş mücadelesi veren diğer ulusları da cesaretlendirerek, mücadele etmelerini sağlayan bir zafer olmuştur

Büyük kahramanlıkların ortaya konduğu, büyük bir destanın yazıldığı Kurtuluş Savaşı sonucunda bu büyük millet bağımsızlığını, birliğini ve beraberliğini daima koruyacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle,  “30 Ağustos Zafer Bayramı”nı kutluyor, bu şanlı zaferi bize yaşatan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Aziz şehitlerimizi ve Kahraman gazilerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyoruz.

 

 

                                                                                                                      Ömer Faruk YELKENCİ
                                                                                                                         İl Milli Eğitim Müdürü

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.