İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Ömer Faruk YELKENCİ’nin 10 Kasım Mesajı

İl Müdürümüz  Ömer Faruk YELKENCİ,  Cumhuriyetimizin  kurucusu Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün  ebediyete intikalinin 78. yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
İl Müdürümüz Ömer Faruk YELKENCİ’nin 10 Kasım Mesajı

            Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün ebediyete intikal edişinin 78. yıl dönümünde, O´nu minnet  ve  şükranla anıyoruz.

             Gazi  Mustafa Kemal Atatürk, Kurtuluş Savaşı ile Türk Milleti´nin yeniden ve daha güçlü bir şekilde tarih sahnesine çıkmasını sağlamış, Cumhuriyet ile Türk insanına çağdaş uygarlığın yolunu açmıştır. Aramızdan ayrılışının yıl dönümünde Atatürk´ü anarken, bizlere bırakmış olduğu mirası geleceğe taşıyarak yurdumuza ve bağımsızlığımıza her şartta sahip çıkmamız gerektiğini özellikle ifade etmeliyiz. "Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır" sözünü anlamak ve bu uğurda çalışmak hepimizin borcudur. O´na ve aziz hatırasına saygının gereği olarak, birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere karşı tek yürek olmalıyız.

             Bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü,  çalışma ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi bir kez daha minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz.

Ömer Faruk YELKENCİ
                                                                                                             İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.