İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Dr. Muammer YILDIZ Yabancı Öğrencilerin Eğitim faaliyetleriyle meşgul olan STK´ larla buluştu.

12 Kasım 2014 Çarşamba günü saat 10.00 da İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer YILDIZ başkanlığında İstanbul da Suriyeli Öğrencilerin eğitim faaliyetiyle meşgul olan sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle toplantı yapıldı.
İl  Müdürümüz  Dr. Muammer YILDIZ Yabancı Öğrencilerin Eğitim faaliyetleriyle meşgul olan STK´ larla buluştu.

Milli Eğitim Bakanlığımızca  23/09/2014 tarihinde 21  Nolu Genelge yayınladı. Bu genelge gereği kapsamında  İlimizde bulunan yabancıların eğitim ihtiyaçlarının karşılanmasıyla ilgili uygulamalarda ortak hareket edilmesi ve bir standart oluşturulması amacıyla müdürlüğümüzce 12 Kasım 2014 Çarşamba günü saat 10.00 da İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer YILDIZ başkanlığında İstanbul da Suriyeli Öğrencilerin eğitim faaliyetiyle meşgul olan sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle toplantı yapıldı.

Toplantıda;

1.       1.Suriyelilerin ülkemizde misafir oldukları ve misafirlerimize elimizden gelenin en iyisini yapmak gayreti içinde olduğumuz, kalbimiz küçük olsa da dünyaları barındırmak istediğimiz vurgulandı.

2.       2.Öğrencilerin her türlü ihtiyaçlarının temini hususunda Dr. Recep ERYILMAZ’ın görevlendirildiği ve her zaman iletişime geçilebileceği ifade edildi.

3.       3.Milli Eğitim Bakanlığınca yayınlanan “İş Birliği Protokolünün Arapçaya da çevrilip ortak metin halinde imzalanması görüşüldü.

4.       4.Bu yıl 12. Sınıflar için son defa Bakalorya sınavı yapılacağı, 8. Sınıflar için Bakanlıkça diploma düzenlenmesi konusunda çalışmalar yapılması üzerinde duruldu.   

5.       5.Eğitim mekânları konusunda İlçe Belediyeleri ve Kaymakamlıklarla irtibata geçilmesi, uygun okul ve sınıf bulunursa Valiliğimizce olur verileceği belirtildi.

6.      6. Suriyeli Sivil toplum kuruluşları tarafından açılan eğitim kurumlarındaki öğrenciler Türkçe bilmedikleri için müfredatın Arapça verilmeye devam edilmesi, Türkçe dersleri için Türk Öğretmenlerinin Halk Eğitim Merkezi aracılığıyla ile görevlendirilmesi ifade edildi. 

 

1  

 

 

 

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.