İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE "ENERJİ VERİMLİLİĞİ HAFTASI KONFERANSI" DÜZENLENDİ

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzce "Enerji Verimliliği Haftası" kapsamında Yıldız Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Yaşar Karabul'un sunumuyla düzenlenen konferans, Müdürlüğümüz İstanbul Salonu'nda gerçekleşti.
İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE

Enerjinin tanımı ve enerji türlerinin hangi alanlarda kullanıldığına değinen Karabul, modern dünyanın sürdürebilirliğinin devamının enerjiye olan bağımlılıkla paralellik gösterdiğinin altını çizdi.

Kısıtlı yer altı ve yer üstü zenginliklere sahip dünyamızın, enerjiye olan ihtiyacının her geçen gün arttığını belirten Karabul, dünyadaki güçlü ülkelerin fosil yakıtların yanında yenilebilir enerji ve nükleer enerjiye olan yatımları her geçen gün artırdığına dikkat çekti. Ülkemizin de bu alanlarda her geçen gün artan yetkinliğinin, sürdürebilir bir gelecek için kaçınılmaz bir sonuç olduğunu ifade etti.

Enerjiyi verimli kullanmanın öneminin göz ardı edildiğini ifade eden Karabul, enerjinin verimli kullanımına yönelik küçük gayretlerin çok büyük enerji tasarrufuna yol açtığının belirtti. Evlerimizde ve iş yerlerimizde  ısı tasarrufu, elektronik aletleri ve küçük ev aletlerinin kullanımına yönelik birçok alanda atılacak bilinçli adımların yüzde kırklara varan enerji tasarrufu sağladığının altını çizdi.

Program, plaket takdimi ve hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

10-01-202410-01-202410-01-2024

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.