İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ DOÇ. DR. MURAT MÜCAHİT YENTÜR'ÜN 2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İKİNCİ DÖNEM MESAJI

İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı'nın ikinci döneminin başlaması vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ DOÇ. DR. MURAT MÜCAHİT YENTÜR'ÜN 2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İKİNCİ DÖNEM MESAJI

Sevgili Öğrencilerimiz, Değerli Meslektaşlarım ve Kıymetli Velilerimiz;

Yarıyıl tatilin ardından eğitim öğretim faaliyetlerimize aynı coşku, heyecan ve kararlılıkla kaldığımız yerden devam ediyoruz. Ülkemizin müreffeh yarınlara doğru yürüdüğü kutlu yolculuğun eğitim neferleri olarak bizler, geleceğimizi ihya ve inşa edecek nesiller için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Sevgili Öğrencilerimiz,

Bir dönem boyunca gösterdiğiniz çalışma ve gayretin ardından tatilde kendinize daha çok vakit ayırmış, dinlenmiş, enerjinizi toplamış bir şekilde okullarınıza dönüyorsunuz. Sizler araştırmanın, öğrenmenin ve keşfetmenin okulla sınırlı kalmadığının bilincinde, zamanın ve anın kıymetini bilme sorumluğu olan geleceğimizin sahiplerisiniz. Tarihi sorumlulukları yüksek olan bir medeniyetin devamı olarak asırlardır, iyiye ve daha iyiye doğru yürüme ülküsüyle, ülkemizi hak ettiği yerlere sizler taşıyacaksınız.

Hayatınızın her alanında yeni bilgi ve beceriler kazandığınız, bilgiyi yüklenirken ahlaki ve insani değerleri ön planda tuttuğunuz, zamanın sizlere sunduğu gelişmeleri takip ederken sizleri hedeflerinizden uzaklaştıracak gündelik meşguliyetlerden uzak durduğunuz bereketli, sağlıklı ve başarılı yeni bir öğretim dönemi diliyorum.

Değerli Meslektaşlarım,

Eğitim, öğretmenlerin öncülüğünüzde devam eden çocukların zihnine, kalbine ve ruhuna dokunabilme sürecidir.  Sizler, türlü fedakârlıklarla yürütülen bu süreci daha verimli ve anlamlı hale getirmek için çaba sarf eden eğitimin en önemli aktörlerisiniz. Eğitim öğretimin tüm kademelerinde sizlere emanet edilen çocuklarımızı değerli, biricik ve özel olarak görüp, tümünü kucaklayan, yol gösteren, zihinleri doyururken kalplerine ve ruhlarına da dokunmayı ihmal etmeyen bir anlayışla hareket etmenizi sizlerden özellikle rica ediyorum.

Aydınlık yarınların ilim, irfan ve ahlak temelli bir nesille yükseleceğini biliyoruz. Bu neslin inşası için öğretmenler olarak hepimize düşen büyük sorumlulukların olduğunu da biliyoruz. Çocuklarımızın bütüncül gelişimlerine yönelik faaliyetlerin derslerle sınırlı kalmadığı, sanatın, müziğin, sporun, adab-ı muaşeret ve çevre bilinci gibi konu alanlarında da çocuklarımızı geliştirmek için gayret göstermeliyiz.

Sürdürülebilir bir dünyanın, şefkat ve merhamet temelli bir toplumun temellerinin atıldığı eğitim yuvalarımızda, çocuklarımıza rol model olan sizler; öğrenirken gelişen, geliştikçe insanlığa faydalı olmaya çalışan bireyler yetiştirme sorumluluğuyla ilerleyeceğinize olan inancım tamdır. Yeni öğretim döneminin sizlere hayırlar ve güzellikler getirmesini temenni ediyorum.

Kıymetli Velilerimiz,

Yorgunluklarını atan, dinlenen ve kendilerine zaman ayıran çocuklarımızı yeni bir eğitim öğretim dönemine hazır hale getirdiniz. Bu süreci daha verimli ve istendik hedeflere doğru yürütebilmek için sizlerin çaba ve gayretlerinize de ihtiyacımızın olduğunu bilmenizi isterim. Çocuklarımızın okul kültürüne uyum sağlaması, okullarımızı evleri kadar kutsal ve değerli mekânlar olarak görmeleri için sizin yol göstericiliğiniz çok önem arz ediyor.

Eğitim, birçok değişkenin aynı hedefler doğrultusunda kolektif olarak hareket etmesiyle yürütülen bir süreçtir. Bu sürecin bir ayağını öğretmenler ve eğitim kurumları oluştururken diğer ayaklarını öğrenciler ve veliler oluşturmaktadır. Bu anlamda aynı hedef doğrultusunda yürütülecek adımlar başarıya giden yolun en önemli anahtarıdır.

Bizler okullarımızı akademik bilgi aktarımının yapıldığı kurumlar olmanın yanında sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal alanlara dönüştürmek için var güzümüzle çalışacağız. Tatil sonrasında dünyanın ve ülkemizin sembol şehirlerinden olan İstanbul'umuzun eğitim öğretim süreçlerini hep beraber kararlılıkla sürdüreceğiz.

Bu vesile ile öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize ve tüm paydaşlarımıza sağlıklı ve başarılı bir eğitim öğretim dönemi diliyorum.

 

Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.