İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Personeli İftarda Bir Araya Geldi

İstanbul Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, Millî Eğitim Müdürlüğünde görev yapan personelle iftar programında bir araya geldi.
İl Millî Eğitim Personeli İftarda Bir Araya Geldi

Sabancı Öğretmen Evi’nde düzenlenen yemeğe İl Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, Millî Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve personel katıldı.

İftar öncesi konuşan İl Millî Eğitim Müdürü Yelkenci, herkesin Ramazan-ı şerifini tebrik ederek iftara katılan personele teşekkür etti.

Büyük Bir İmkân Olarak Ramazan Ayı

Ramazan’da her yıl hatırladığımız başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu günahlardan kurtuluş olan bu mübarek ayı hep beraber idrak ettiğimizi belirterek, “Bizim için önemli olan Ramazan, bize diğer insanların özellikle yoksul ve yoksun olan insanların durumunu anlamak için bir vesile. Bu zamanlar onların bu halinden ders almak ve onlara mümkün olduğu kadar elimizi uzatmak, onlara yardım etmek için Allah’ın bize verdiği imkân aslında.” şeklinde konuştu.

Yelkenci, Ramazan ayının aynı zamanda insanlar için kendini gözden geçirme, kendisiyle konuşma ve arınma adına da bambaşka bir imkân oluşuna dikkat çekerek sözlerini şöyle tamamladı:

“ Daha özele inecek olursak burada Ramazan ayı vesilesi ile siz değerli mesai ve meslektaş arkadaşlarımla İstanbul Millî Eğitim ailesi ile bir araya gelmeye fırsat olmuş oluyor. Büyük ailemizle beraber bu mübarek ayda bir arada olduğumuz için size çok teşekkür ediyorum.Bu anları yaşattığı için Rabbimize de şükürler olsun diyorum.”

İftar yemeği sonrası İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü Yelkenci, personelle beraber fotoğraf çektirdi, sohbet etti.

02-06-201702-06-201702-06-2017

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.