İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MURAT MÜCAHİT YENTÜR'ÜN GÖREVE BAŞLAMA MESAJI

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür, İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü görevine başlama vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MURAT MÜCAHİT YENTÜR'ÜN GÖREVE BAŞLAMA MESAJI

Zengin kültürel geçmişiyle pek çok uygarlığa ev sahipliği ve başkentlik yapan sultanlar şehri aziz İstanbul'a hizmet edecek olmanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyim. Şahsıma böylesine onurlu bir görevi tevdi eden Millî Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf Tekin'e şükranlarımı arz ederim.

 

Bulunduğumuz makamların bizlere emanet edilen hizmet ve icra makamları olduğunu hiç unutmadan kapımızı ve gönlümüzü bütün İstanbullulara her zaman açık tutacak, mesai mefhumu ve kişi ayrımı gözetmeden İstanbul'a en iyi şekilde hizmet etmeyi en temel ilkemiz olarak benimseyeceğiz. 

 

Hayatımızın sanatkârı olan fedakâr öğretmenlerimiz ve yöneticilerimizle birlikte tüm imkânlarımızı seferber ederek "öğrenen okul kültürü" anlayışıyla eğitim kurumlarımızın bilgi ve beceri bütünlüğünde işlevselliğini ve verimliliğini artırarak okullarımızın standartlarını en üst seviyelere taşıyacağız. Aydınlık geleceğimizin müjdecileri olan sevgili öğrencilerimizi adalet, merhamet ve nezaket ekseninde bilgi çağına hazırlamak için akademik yönden yetiştirirken diğer yandan öğrencilerimizin ilgi ve istidatları doğrultusunda sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle bilişsel becerilerinin gelişimine destek olacağız. Ayrıca sürece velilerimizi de dahil ederek, öğretmenlerimizin mesleki gelişimlerine katkı sunacak akademik faaliyetlerine yenilerini ekleyerek etkili bir öğrenme ekosistemi oluşturacağız.

 

Değişim ve dönüşümü yakalayan, bilgiyi üreten, araştıran ve analiz eden, madde ile manayı birleştiren bir nesil yetiştirme gayretimizi sürdürecek; öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve eğitim yöneticilerimizin farkındalık ortaya koyan çalışmalarına destek vereceğiz. Bünyemizdeki tüm kurumlarımızla ve paydaşlarımızla birlikte bölgesel, ulusal ve uluslararası başarılara imza atmak üzere yapılan çalışmaları sürdürecek, birlik ve beraberliğimizden aldığımız güçle geleceğe emin adımlarla ilerleyeceğiz. 

 

Böylesine önemli ve eşsiz bir kentte, bütün mesai arkadaşlarımızla var olanı bir adım öteye taşımak üzere canla başla çalışacağız.

 

Bu duygularla vazifeme başlarken görevi devraldığım İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı'ya teşekkür ediyorum. Eğitime değer katan yönetici, öğretmen ve personelimize bugüne kadar yapmış oldukları hizmetlerden dolayı şükranlarımı sunar, geleceğimizin ümidi olan sevgili öğrencilerimize başarı ve kolaylıklar dilerim.

 

 

 

                                                                                                                                                      Doç. Dr. Murat Mücahit YENTÜR 

                                                                                                                                                       İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.