İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MURAT MÜCAHİT YENTÜR'ÜN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Mücahit Yentür, 30 Ağustos Zafer Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MURAT MÜCAHİT YENTÜR'ÜN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

Milletimizin kahramanlık ve kararlılığının somut ifadesi, İstiklal Savaşı'nın nihai zaferi olan 30 Ağustos Zaferi'nin 101. yıl dönümünü kutlamanın gururunu ve heyecanını yaşıyoruz. Bu şanlı zafer, tarihin sayfalarına altın harflerle yazılmış bir kahramanlık destanıdır.

Türk milletinin var olma mücadelesinin önemli mihenk taşlarından birisi olan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Muharebesi, yok edilmek ve vatanından kovulmak istenen bir halkın millet olmasının, ülkesini işgalcilerden elbirliği ile kurtarmasının ve özgür ve bağımsız yaşama isteğinin tezahürüdür.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve dava arkadaşlarının, milletimizden aldıkları ilhamla başlattıkları kurtuluş mücadelesinde kazanılan zafer, 26 Ağustos'tan 30 Ağustos 1922'ye kadar olan dönemde, bizlere mukaddes bir emanet olarak kalmıştır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde Kocatepe'de top sesleriyle başlayan Büyük Taaruz, Dumlupınar'da kesin bir zaferle sonuçlanmış, istikbâlin ve istiklâlin taarruzu olarak tarihe unutulmaz bir kahramanlık hikâyesi olarak geçmiştir.

Dumlupınar'da; aşılmaz, sarsılmaz ve yenilmez kudretini ortaya koyan Türk milleti, esaret zincirlerini parçalamış, 1071 Malazgirt zaferiyle vatan haline gelen Anadolu'nun hiçbir güç tarafından ele geçirilemeyeceğini bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir.

Savaşlar yalnızca orduların çarpıştığı bir mücadele alanı değil, bir milletin ortak ruhunu ve inancını ortaya koyduğu zamanlardır. 30 Ağustos Zafer Bayramı, sadece askeri bir zafer değil, aynı zamanda bir milletin tüm değerleriyle, bilimden sanata, ahlaktan kültüre kadar bütün yönleriyle nasıl bir araya gelip üstün bir kuvvet oluşturabileceğinin resmidir.

Kahraman ecdadımızın canları pahasına elde ettiği onurlu mirası, 101. yılında da gurur ve saygıyla taşımaya devam ediyoruz. Bu kutlu zaferin sorumluluğunu, her daim omuzlarımızda hissederek, geleceğin müjdecisi gençlerimizle birlikte şekillendiriyoruz. Onların bilgiyle, ahlakla ve azimle donanımlı bireyler olarak ülkemizin aydınlık yarınlarına yön vermesi için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz.

Bu vesileyle kutlu topraklarda özgürce yaşamamızı sağlayan, bağımsızlığımızı ve hürriyetimizi bize armağan eden tüm kahramanlarımıza sonsuz şükranlarımızı sunuyorum. 30 Ağustos, Türkiye'nin bağımsızlık yolu üzerinde attığı en büyük adımlardan biridir. Bu özel gün, bir milletin kaderini değiştiren azmin ve kararlılığın anısını yaşattığı kadar, geleceğe olan inancımızı ve umudumuzu da taze tutmaktadır. Bu umuttan aldığımız ilham ve 30 Ağustos ruhuyla Cumhuriyetimizin 100. yılında, "Türkiye Yüzyılı" için büyük bir azim ve gayretle çalışmaya devam edeceğiz.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum.

 

 

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun!

                                                                                     

                                                                                                                                           Doç. Dr. Murat Mücahit YENTÜR

                                                                                                                                              İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.