İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı’nın İkinci Dönem Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı ikinci döneminin başlaması vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı’nın İkinci Dönem Mesajı

Türkiye’nin bugünü, geleceği ve mutluluğu için; değerlerimize dayalı eğitim ve öğretim faaliyetlerimizi kararlı bir şekilde sürdürmekteyiz. Öncelikle yarın yeni bir heyecanla başlayacak ikinci dönemin ülkemiz, çocuklarımız, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve tüm paydaşlarımız için hayırlı olmasını dilerim. Artık yeni bir başlangıç zamanıdır. Eğitim ve öğretim süreçlerinde vereceğiniz destek için hepinize şimdiden canı gönülden teşekkür ediyorum.

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz, eğitim süreçlerinin bütünlüğü düşüncesinden hareketle okul, çocuk, öğretmen ve velilerimize dair tüm bileşenlere düşünce ve uygulama açısından katkı sunmayı hedefliyor. Müdürlüğümüz bu bağlamda çalışmalarını “Çocuklar ve ülkemiz için nasıl bir gelecek tasavvur ediyoruz?” sorusu temelinde yürütüyor. Gelecek odaklı düşünürken çıtayı her zaman daha yükseğe koymayı misyon edinmeliyiz. Önemli olan kadim değerlerimizi güçlü yarınların gerektirdiği şartlara ustalıkla uyarlayabilmektir. Hiç şüphesiz 21. yüzyılın temel sorunları olan karmaşıklık, belirsizlik ve müphemlikle başa çıkmanın yolu da buradan geçer.

Eğitim, kesintisiz bir yeniden tanımlama ve uygulama sürecidir. Bakanlığımız, eğitimde tutulacak ana yolu, gidilecek temel istikameti gösteren 2023 Eğitim Vizyon Belgesini açıkladı. Bizler de bu doğrultuda yeni anlayışı faaliyetlerimizin bütününe yaymayı hedefleyen bir dizi projeyi hayata geçirdik.

Birçok paydaşımızla beraber omuz verdiğimiz projelerimiz, çocuğa, çocukluğa ve tüm eğitim süreçlerine bütüncül yaklaşımın neticesi. İkinci dönemde süregelen ve yeni hayata geçireceğimiz projelerimizle gelişim yolculuğumuzu sürdürmeye devam edeceğiz. Unutmayalım ki, eğitim ortamlarımızda fark yaratan projeler ve bütün uygulamalar ancak öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizin yüksek katılımı hâlinde amacına ulaşabilir.

Öğrendiğimiz zaman kendimizi, okulumuzu ve hayatımızı yeni baştan keşfederiz. Bu duygu ve düşüncelerle ikinci dönemin çalışmalarımıza ayrı bir soluk getirmesini diliyorum.  Eğitimle ilgili bütüncül bir felsefeyi yansıtan 2023 Eğitim Vizyon Belgemizin hedeflerini birlikte gerçekleştirebilmek umuduyla… 

                   Levent YAZICI          

 İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.