İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MURAT MÜCAHİT YENTÜR'ÜN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

İl Millî Eğitim Müdürümüz Murat Mücahit Yentür, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MURAT MÜCAHİT YENTÜR'ÜN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

Ulusal iradenin en güçlü ifadesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 104. yıl dönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün dünyadaki tüm çocuklara armağan ettiği "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı"nı hep birlikte coşkuyla kutluyoruz.

Ülkemizin yarını olarak gördüğümüz her bir çocuğumuzun sevinci, umudu, gururu bugün 104 yaşında..! Bugüne, heyecan ve sevgi dolu yüreklerle uyanan çocuklarımız; 104 yıllık şanlı bir tarihin en parlak sayfalarını çeviriyorlar.

 

Bu vesileyle, tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı içtenlikle kutluyor, onların her birini sevgiyle kucaklıyor ve muhabbetle selamlıyorum.


Bugün, yüce Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük meşalesinin yakıldığı en önemli günlerden biri. 1920 yılında, milletimizin bağımsızlığına kast edilen zor zamanlarda, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, yılmaz bir azim ve kararlılıkla Meclisimizi kurarak, Türk milletinin kaderini kendi ellerine alma iradesini tüm dünyaya ilan etmişlerdir. Bu ilk Meclis, işgal ve savaş şartları altında bile milletin iradesini en yüksek makam kabul ederek, şanlı bir misyonun öncüsü olmuştur.

 

Meclisimizin kuruluş düsturu olan 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' ilkesine sıkı sıkıya bağlı kalarak, yarının büyükleri olacak çocuklarımızla birlikte bu kutsal emaneti, muhafaza ediyor ve ileriye taşıyoruz.

Bugün çocuklarımızın bayramı, neşe ve mutluluk günü. Bu güzel günde onların doya doya eğlenmesi için şehrimizdeki okullarımızda çeşitli etkinlikler düzenleyerek bu coşkuya eşlik ediyoruz. Bir haftaya yayılan birbirinden özel etkinliklerle 23 Nisan'ı kutlamaya devam edeceğiz.

Şairimizin ifadesiyle "Ben öyle bilirim ki yaşamak, berrak bir gökyüzünde çocuklar aşkına savaşmaktır." diyerek, bu yolda gösterdikleri cesaret ve kararlılıkla bugün bizlere berrak bir gökyüzü ve huzurlu bir gelecek bırakan, başta Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere istiklalimizi ve istikbalimizi borçlu olduğumuz tüm şehitlerimizi rahmetle, şükranla yâd ediyorum.

 

Ülkemizden yükselen sevgi, barış, dostluk ve kardeşlik atmosferinin, başta Gazze ve Doğu Türkistan olmak üzere, dünyadaki tüm çocuklara güvenli, mutlu ve huzurlu bir gelecek müjdesi olmasını temenni ediyorum.

 

Dünyanın en değerli varlıkları olan çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı tekrar en içten duygularla kutluyorum. Yarının büyükleri ve ülkemizin geleceği olan çocuklarımıza mutluluklar ve başarılar diliyorum.

 

Yaşasın 23 Nisan!

 

 

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.