İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MURAT MÜCAHİT YENTÜR'ÜN 2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI SONU MESAJI

İl Millî Eğitim Müdürümüz Murat Mücahit Yentür, 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı'nın sona ermesi vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MURAT MÜCAHİT YENTÜR'ÜN 2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI SONU MESAJI

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı'nı, çocuklarımızla birlikte mutluluk ve başarıyla tamamladık. Bugün, çocuklarımız emeklerinin ve çabalarının karşılığını alacak. Her bir öğrencimizin, en iyiye ulaşma yolunda gösterdiği çabayı takdirle karşılıyor, bu başarılı sürecin arkasındaki tüm öğretmenlerimize, velilerimize, öğrencilerimize, okul çalışanlarımıza ve idarecilerimize teşekkür ediyorum. Hepinize sağlıklı, huzurlu ve keyifli bir yaz tatili diliyorum.

 

Sevgili Öğrencilerimiz,

 

Bir eğitim yılını daha geride bırakırkensizlerin bu süreçte gösterdiği çaba ve özveriyi kutluyorum. Karneleriniz, yıl boyunca yaptığınız çalışmaların somut bir göstergesi olmakla birlikte, sizlerin tüm yeteneklerinizi veya başarılarınızı tam anlamıyla yansıtmayabilir. Unutmayın ki, gerçek başarı sürekli gelişim ve öğrenme azminde yatmaktadır. Yaz tatilini, bilgi dağarcığınızı genişletmek ve yeni yetenekler kazanmak için bir fırsat olarak görünüz. Sizler, ülkemizin mutlu yarınlarının müjdecisisiniz, geleceğe sizler yön vereceksiniz. Güçlü yarınlarımız için kitap ve diğer kaynaklarla kendinizi geliştirmeniz büyük önem taşıyor. Bu yüzden tatilde daha çok okuyunuz.

 

Öğrenmeyi kolaylaştıran programlarla keyifli bir sürece dönüştürünüz ve sevdiğiniz alanlarda bilgi edinerek yeteneklerinizi geliştiriniz. Kişisel ve sosyal gelişiminizi bu yolla pekiştirin. Unutmayın, sınav kaygısı olmaksızın öğrenmek, bilginin tadını çıkarmak için mükemmel bir fırsattır.

 

Kıymetli Meslektaşlarım,

 

Eğitim öğretim yılı boyunca çocuklarımız için sergilediğiniz fedakârlık her türlü takdirin üzerindedir. Sorumluluklarının bilincinde olan ve kendi gelişimi için devamlı çabalayan siz değerli öğretmenlerimizi, yarınlarımızın teminatı çocuklarımız için gösterdiğiniz üstün gayretten dolayı ayrı ayrı tebrik ediyorum. Hiç duraksamayan öğrenme ve öğretme yolculuğunuzda hepinize üstün başarılar diliyorum. Güçlü yarınlara dünyada söz sahibi bir ülke olarak girmemizi sağlayacak nesillerin yetişmesi, muhakkak ki büyük bir özveri ve azimle çalışan siz fedakâr öğretmenlerimizin gayretleriyle gerçekleşiyor.

 

Biliyorsunuz Bakanlığımız, dünyanın imrendiği en önemli bilişim ağlarından biri olan EBA'nın yanına ÖBA'yı yani öğretmenler arası etkileşimi sağlayacak, sizlerin öğrenmesini sürekli kılacak bir dijital ortam oluşturdu. Tatil döneminde bu platformdan mesleki ve kişisel gelişiminize katkı sunacak seminerlere katılacaksınız. Bu platformdan alacağınız çok iyi çıktıların kendinize ve mesleğinize çok yönlü katkı sağlamasını diliyorum.

 

Ayrıca bu minvalde yaz dönemi boyunca bizler, İstanbul Öğretmen Akademileri bünyesinde Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli Atölyeleri açarak öğretmenlerimizin yeni müfredatı uygulamalarına katkı sağlayacak birçok çalışmanın hazırlığı içindeyiz. Her birinizi bu kapsamlı atölyelerden yararlanmaya davet ediyorum.

 

Değerli Velilerimiz,

 

Çocuklarınızın eğitimdeki başarısında büyük bir payı olan sizler, onların ilk ve en önemli öğretmenlerisiniz. Onların öğrenme yolculuğunda yanlarında olmaktan ve sizlerle iş birliği içinde olmaktan gurur duyuyoruz. Bu eğitim yolculuğumuzda öğrencilerimiz, onları yetiştiren öğretmenlerimiz ve siz değerli velilerimizle birlikte, omuz omuza vererek anlamlı başarılara imza attık. Hepinize desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, cumhuriyetimizin asırlık birikiminden ilhamla ilerlediğimiz Türkiye Yüzyılı hedeflerimize 2024-2025 Eğitim Öğretim Yılı'nda birlikte ulaşma temennisiyle yaz tatilinizin keyifli geçmesini dilerim.

 

Murat Mücahit YENTÜR

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.