İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MURAT MÜCAHİT YENTÜR'ÜN 18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ MESAJI

İl Millî Eğitim Müdürümüz Murat Mücahit Yentür, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MURAT MÜCAHİT YENTÜR'ÜN 18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ MESAJI

Canları, malları ve kanları ile tüm dünyaya Çanakkale'nin geçilmeyeceğini ispat eden, vatanı koruma azmiyle tüm varlıklarından geçen ama bir karış vatan toprağını vermemek için mücadele eden aziz kahramanlarımızı rahmetle ve minnetle yâd ediyorum. 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi vesilesiyle vatanımızın bekası, milletimizin istiklâl ve istikbâli uğruna şehit düşmüş tüm kahramanlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum.

 

Çanakkale Zaferi, sadece tarihimizin değil, dünya ve askeri tarihinde de müstesna bir yer tutar. Teknolojik üstünlüklere sahip düşman güçlerine karşı, imkansızlıklar içindeki inanç dolu mücadelemiz, dünya tarihinde benzeri zor bulunan bir direniştir.

 

Biz inanıyoruz ki iman varsa, inanç varsa, azim varsa imkân da vardır. İtilaf Devletleri'nin bol kaynaklarına karşın, silah, cephane ve temel ihtiyaçlar noktasında zorluklar yaşayan milletimiz, vatan sevgisi ve iman gücü ile büyük bir destan yazmıştır.

 

Aziz milletimiz, tarihimizde olduğu gibi egemenliğine ve iradesine müdahale etmek isteyenlere asla müsaade etmeyecek, hiçbir baskı ve zorbalığa asla boyun eğmeyecek, birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirerek, Cumhuriyet'in 100. yılından müreffeh geleceğimize el ele yürümeye devam edecektir.

 

Çanakkale Cephesi, metrekare başına binlerce mermi düşen, toplumun her kesiminin bir araya geldiği ve 250.000 şehit verilerek elde edilen onurlu zaferin kazanıldığı tarihi bir meydandır. Çanakkale, bir milletin yeniden doğuşu, birliğini buluşu ve şanlı tarihini hatırlamasıdır. Biz eğitimcilere düşen görev, değerlerimizle Türkiye Yüzyılı'nı inşa ederken, Çanakkale ruhunu genç nesillerimize aktarmaktır.

 

Bizler, ecdadımızı sadece bu özel günlerde anmıyor, onları bilgiyle hatırlamayı ve mücadele ruhunu anlamayı vazifemiz biliyoruz. Tarihimizi ve medeniyetimizi anlamak üzere okuyan, merak eden ve üzerine düşünerek hayata yeni kapılar açan nesiller yetiştiriyoruz.

 

Tarihe olan bağlılık, bir milletin güç kaynağıdır ve biz bu gücü gelecek nesillerimize taşımak için çaba gösteriyoruz. Çünkü adalet, merhamet ve sevgi dolu bir dünyanın inşası, bu topraklardan yayılacak öncü nesillerle mümkün olacaktır.

 

109 yıl önce Çanakkale'deki gencecik kahramanların yüreğinde vatan sevgisiyle yanan ateşin kıvılcımlarını bugün gençlerimizin gözlerinde görüyoruz. Geleceğimizi inşa ederken, umudumuz olan evlatlarımızla güçlü yarınlarımıza hiç durmadan yürüyoruz.

 

Köklerinden güç almayanların gelecek için doğru hayaller kuramayacakları bilinciyle, Çanakkale'nin özgürlük, bağımsızlık, barış, dayanışma, vatanseverlik, iman ve adalet gibi değerleriyle dolu ruhunu yaşatmaya devam edeceğiz.

 

Bu vesileyle 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'mizin 109. yıl dönümünü kutluyor, Anafartalar Komutanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve tüm kahramanlarımızı rahmet ve saygıyla anıyorum.

 

Murat Mücahit Yentür

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.