İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ LEVENT YAZICI'NIN ARA TATİL MESAJI

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, ara tatil vesilesiyle bir mesaj yayınladı.
İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ LEVENT YAZICI'NIN ARA TATİL MESAJI

Sevgili Öğrencilerimiz, Değerli Meslektaşlarım,

 

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı, sonbahar dönemi ara tatiline girmiş bulunmaktayız. Bu huzurlu ve başarılı ara dönem için öğretmenlerimize ve yöneticilerimize teşekkür ediyorum.

Sevgili öğrencilerimiz, tatilinizi dinlenerek, çok kitap okuyarak, kültürel, sosyal ve sportif faaliyetlere katılarak, imkân dâhilinde çevrenizdeki müzeleri ziyaret ederek geçirmenizi arzu ediyorum. Unutmayın ki söz konusu becerilerin bir hobi gibi yaşam alışkanlığı hâline getirilmesi çok değerlidir.

Kıymetli meslektaşlarım, eğitim sürecini kesintisiz kılmak, hiç şüphesiz hepimiz için hayat yolculuğunun en önemli esaslarındandır. Gelişim için de en gerekli ve hayati olan budur. Bu anlayışla çocuklarımız için fedakârca çalışan sizler, ara tatil haftasında hem dinlenme imkânı bulacaksınız hem de mesleki gelişiminize katkıda bulunacak eğitimleri çevrim içi bir şekilde Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA) üzerinden alabileceksiniz. Millî Eğitim Bakanlığımızın yayınlarından çıkan kitaplardan oluşan e-kütüphaneye de ÖBA üzerinden ulaşabileceksiniz.

Sevgi, özveri ve inançla çıktığımız bu yolda çocuklarımız için harcanacak her türlü emek, atılacak en küçük bir adım bile sanıldığından çok daha önem ve değerlidir. Okullar sadece akademik bilgi aktarımının yapıldığı kurumlar değildir. Aynı zamanda çocuklarımızın sosyal ve duygusal beceriler kazandığı herkese ilham veren mekânlardır. Ara tatil sonrasında medeniyetimizin sembol şehirlerinden Aziz İstanbul'umuzda kaldığımız yerden eğitim öğretim süreçlerini hep beraber kararlılıkla sürdüreceğiz.

Bu duygularla ülkemizi yarınlara taşıyacak olan sevgili öğrencilerimize ve onları hayata hazırlayan kıymetli yönetici ve öğretmenlerimize 21 Kasım 2022 Pazartesi günü tekrar buluşana kadar mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir ara tatil geçirmelerini diliyorum. Sağlıcakla kalın.

 

                                                                                                                                                                                                              

                                                                                                                                                                                           Levent Yazıcı

                                                                                                                                                                              İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.