İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı'nın 10 Kasım Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 82. yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
İl Millî Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı'nın 10 Kasım Mesajı

Vefatının 82. yıl dönümünde İstiklal Harbimizin Başkomutanı, Cumhuriyetimizin banisi ilk Cumhurbaşkanımız Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmetle yâd ediyorum. Onunla birlikte ahirete irtihal eden tüm gazi ve şehitlerimize de minnettarlığımı ifade ediyorum.

Mustafa Kemal Atatürk'ün vatanımızı kurtarmak için Anadolu topraklarında yaktığı bağımsızlık meşalesi, milletimizi tek vücut hâle getirdi.  Bu birlikten doğan kudret ve millî güçle zafere eriştik. Nitekim ufkumuzu aydınlatan Millî Mücadelenin elle tutulur sonucunu bütün dünya gördü. Türk ve dünya tarihinde kıymetli bir yer edinen Atatürk'ü sadece anmakla kalmamalı, mücadelesini anlamaya çalışmalıyız. 

Öğrencilerimize vatan aşkıyla dolu bir gencin, bir milletin önderi olmaya giden yolunun kilometre taşlarını kavratmalıyız. Ayrıca bizler de Atatürk'ün Türkiye Cumhuriyeti'ni genç nesle, genç nesli de biz öğretmenlere emanet ettiğinin bilincinde olmalıyız ki, geleceğe dair ümitlerimiz daha da sağlam olsun.

Bu duygularla bir kez daha Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aziz hatırasını saygı, minnet ve şükranla anıyorum.

Levent YAZICI

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü

 

                                                                                                               

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.