İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer Yıldız’ın 10 Kasım Mesajı

Millî Eğitim Müdürümüz  Dr. Muammer Yıldız, İstiklal ve bağımsızlığımızın mimarı, Cumhuriyetimizin ve çağdaş Türkiye’nin kurucusu Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün  ebediyete intikalinin 77. yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
İl Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer Yıldız’ın 10 Kasım Mesajı

Büyük devlet adamı ulu önderimiz  Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk´ü, sonsuzluğa uğurladığımız günün 77. yıldönümünde onu bir kez daha özlemle, saygıyla, sevgiyle ve rahmetle anıyorum.

Anadolu topraklarından başlayan bağımsızlık ve özgürlük mücadelesi hiç kuşku yoktur ki Atatürk sayesinde başarıya ulaşmıştır. Bu sebepledir ki Ulu Önder Atatürk, dünyada pek çok topluma istisnasız bir örnek olmuştur. Gerek yurt içinde ve gerekse de tüm dünyada adının ilk günkü gibi taze kalması ve heyecanla anılması büyük ölçüde bu yüzdendir.

Ulu Önder Atatürk, Milli Mücadele sonrası sağlanan başarının asla yeterli olmadığını düşünerek bir benzerinin dahi yapılması çok güç hatta imkansız olan bir çok devrimler gerçekleştirmiştir. O’nun Türk ulusuna en büyük hediyesi ise Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmak olmuştur.

Ölümünün 77. yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü, onun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı´nın tüm kahramanlarını bir kez daha şükranla ve rahmetle anıyorum.” 

                                                                                                                                      Dr. Muammer YILDIZ

                                                                                                                                     İl Milli Eğitim Müdürü.          

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.