İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürü Levent YAZICI´nın 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürü Levent YAZICI´nın 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Gelişen ve değişen çağa ayak uydurmak, milli ve yerli unsurlarla birlikte evrensel olarak söz sahibi olabilmek için kalkınma odaklı bütün milletlerin en önemli yol haritası eğitimden geçer. Dolayısıyla yeni eğitim-öğretim yılının açılışıyla esasında büyük başarılara imza atacak bir milletin yetiştirilmesine atılan yeni bir adıma iştirak ediyoruz. İleriye dönük atılacak adımların ilki ve en önemlisi başlangıçtır ve her başlangıç bir özgürlüktür. Bu özgürlük alanını, okul-aile ve öğrenci işbirliğini kurgulamak ve kendi tarihimizin başkahramanı olma fırsatını yakalamak olarak okumalıyız.

Kıymetli Velilerimiz; 

Eğitim hem çok yönlü ilerleyen hem de birçok faktörü etkileyen kapsamlı bir süreçtir. Bu süreçte çocuklarımız için evdeki aileleri olarak sizler, okuldaki aileleri olarak bizler elimizden gelenin en iyisini yapmak adına bu eğitim-öğretim yılında da yepyeni bir başlangıç yapıyoruz. Başlangıcını yaptığımız bu süreçte “hepimiz” olabilmek için, işbirliğimizle tek bir çocuğumuzu dahi geride bırakmadan, gerektiği zaman acılarımızı paylaşarak; her çocuğumuzun hayatında kendi mutluluğunu yaratmasına vesile olmak ve bu mutluluğu çoğaltmak için hep birlikte çalışmaya başlamanın heyecanını paylaşıyoruz.

Her zaman kendimi de tanıtmakla gurur duyduğum öğretmenlik mesleği, ülkemizin geleceğini yönlendirmek ve şimdiki zamanı farkında kılmak adına en çok sorumluluk alan görevleri yüklenmiştir. Değerli Meslektaşlarım, bu sorumluluğu birlikte yüklenmeye, yetiştirdiğimiz nesil ile tarihe atacağınız imzanıza kalem olmaya, kağıt olmaya, ortak olmaya her zaman hazırız. Her ne gerekiyorsa bilin ki Devletimiz bütün imkanlarıyla biz eğitimcilerin yanında ve destekçisidir. O yüzden bu önemli görevde lütfen kendinizi yalnız hissetmeyiniz. Biz eğitimciler çok büyük ve çok güçlü bir aileyiz. Çocuklarımızı umutlu ve mutlu yetiştirmemiz ülkemizin yarınları için çok kıymetli bir vazifedir. İşimiz de gücümüz de heyecanla gözlerimizin içine bakan masum evlatlarımızın gözlerindeki ışıltı, yüreklerindeki merhamet ve zihinlerindeki aydınlık olabilmektir.

Sevgili öğrencilerim; 

Yaz tatilinin ardından adım attığınız eğitim öğretim yılı başlangıcında sizlerle beraber yürümek ve her ne şekilde ihtiyaç hissederseniz yanınızda olmak için buradayız. Siz bizim en büyük umudumuz, hem bugünlerin, hem yarınların kahramanlarınız. Kahraman olmak zordur, o yüzden en önemli görevimiz çalışmaktır. Vatanımız için, müreffeh yarınlarımız için çalışmalı ve mutluluğumuzu birlikte inşa etmeliyiz. Bu süreçte inandığımız değerlerden, hayallerden ve ideallerimizden taviz vermeden çalışmalıyız. Çok hayal kurmalıyız, ufkumuzu geniş tutmalıyız. Unutmayalım ki bugünün gerçekleri, dünün hayalleridir. Düşünün, arayışta olun, çalışın, keşfedin, uygulayın ve her zaman çok yönlü olarak kendinizi geliştirecek her ne varsa istekli olun. Başarının en önemli anahtarı vazgeçmemek ve sürekli yeni yollar keşfetmeye çalışmaktır. Keşfedeceğiniz yollara ışık tutmaya her zaman hazırız. Pırıl pırıl gözlerinizden öperim.

Bu duygularla, heyecanımızı paylaşan eğitim ailemizin her bir ferdiyle birlikte 2018-2019 eğitim öğretim yılının sağlık, mutluluk ve huzurla çalışacağımız bir yıl olmasını temenni ediyorum.

                                                                                                                                                                                      Levent YAZICI 

İstanbul Millî Eğitim Müdürü

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.