İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZ TARAFINDAN "MEVZUAT ÇALIŞTAYI" DÜZENLENDİ

Müdürlüğümüzce düzenlenen "Mevzuat Çalıştayı" İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür'ün katılımıyla Bahçelievler Abidin Pak Öğretmenevi'nde gerçekleştirildi.
İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZ TARAFINDAN

Millî Eğitim Bakanlığı mevzuatının güncel uygulamalarının ve politika belgelerinin incelendiği "Mevzuat Çalıştayı"nda görüş ve önerilerin alınması amacıyla 30 Kasım 2023 tarihinde Bahçelievler Abidin Pak Öğretmenevi'nde ilgili kurum müdürleri ve meslektaşlarımızın katılımıyla çalışma grupları oluşturuldu.

Çalıştayın açılış konuşmasını İl Millî Eğitim Müdürümüz Murat Mücahit Yentür yaptı. Müdürümüz Yentür, eğitim ve öğretim süreçlerinin çağın istek ve ihtiyaçlarına cevap vermek için güncellenmesi ve yenilenmesi gerektiğinin üzerinde durdu.

Mevcut yönetmeliklerdeki uygulama boşluklarına en hâkim olanların kurum müdürleri ve ilgili birim yöneticilerinin olduğunun altını çizen Yentür, "Eğitim ve öğretim süreçlerinin planlanması, uygulanması ve değerlendirmesi süreçlerinde birlikte hareket ettiğimiz tüm paydaşlarımızın en verimli hizmeti alabilmeleri için bu tür çalıştaylar çok önemli veriler sunmaktadır." ifadelerini kullandı.

Millî Eğitim Bakanlığı Kurum Tanıtım Yönetmeliği, Millî Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği, Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim Kurumları Yönetmeliği, Ortaokul ve Ortaöğretim Kurumları Özel Barınma Hizmetleri Yönetmeliği, Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmelikleri üzerinde çalışan çalışma grupları, mevcut yönetmelikler üzerinde görüş ve önerilerinin ele alındığı sunumlar gerçekleştirdiler.

Çalıştay sonucunda elde edilen bilgiler ve paylaşımlar kapsamında oluşturulan raporun, mevcut yönetmeliklerin düzenlenmesi ve güncellenmesi hususunda önemli katkılar sunacağı öngörülüyor.

01-12-202301-12-202301-12-2023

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.