İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZ İLE BEZMİÂLEM VAKIF ÜNİVERSİTESİ ARASINDA EĞİTİMDE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile Bezmialem Vakıf Üniversitesi arasında öğretmenlerin mesleki eğitim çalışmaları,  öğrenci hareketliliği, doğal afetlerle ilgili farkındalık çalışmaları, hastanede sınıfları öğretmenlerine yönelik çalışmalar, kronik hastalıklar ve nadir hastalıklarla ilgili seminerler gibi konularda ortak projeler geliştirilmesi hususunda iş birliği protokolü imzalandı.
İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZ İLE BEZMİÂLEM VAKIF ÜNİVERSİTESİ ARASINDA EĞİTİMDE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi'nde gerçekleştirilen iş birliği protokolüne Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Rümeyza Kazancıoğlu, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Sayın Levent Yazıcı imza attı.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi arasında yapılan iş birliğiyle 2022-2023 eğitim öğretim yılı kapsamında öğretmenlerin mesleki eğitimlerinde çeşitli kolaylıkların sağlanması ve İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda belirtilen projelere gönüllülük esasıyla destek sağlanması amaçlanıyor.

 

İmza töreninde konuşan İl millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, üniversitelerin toplumda karşılık bulan birçok işlevsel görevinin olduğunu belirterek milli eğitim müdürlüklerinin üstlendiği sorumluluklar çerçevesinde üniversitelerden düzenli olarak beslenmesinin, eğitimi yeniden konuşma iş birliği yapmasının önemine vurgu yaptı.

 

Günümüzde eğitimin hayat boyu süren ve her şartta devam eden bir süreç olduğunu dile getiren Yazıcı, Millî Eğitim Bakanlığının öğretmenin gelişimini sürekli kılan altmış yıllık hayali olan Öğretmenlik Meslek Kanunu'nu hayata geçirdiğini, Öğretmenlik Meslek Kanunuyla bütün öğretmenlerin lisans çalışmalarının çok yönlü ve sürdürülebilir şekilde Bakanlık tarafından desteklendiğini ifade etti.

 

Yazıcı şu açıklamalarda bulundu: "Bu çalışmalar, bir yandan öğretmenlerimizin mesleki gelişimine katkı sağladığı gibi doğrudan okula da yansıyor, bir yandan da özlük haklarında kısmi destekler de sağlıyor. Bu yönüyle üniversitelerimizle iş birliğimiz çok önemsiyoruz. Birçok üniversitemizde de bunu hayata geçirdik. Bugün de Bezmîâlem Üniversitesi'yle eğitimle ilgili birçok konuda iş birliği yapacağımız protokolün hayırlı olmasını diliyorum."

Gerçekleştirilen iş birliğiyle Bezmîâlem Üniversitesi Ar-Ge, ürün geliştirme ve eğitim konularında ortak proje geliştirmek için tüm altyapı, laboratuvar gibi imkânlarını ücretsiz olarak kullanımını sağlayacak.

 06-04-202306-04-202306-04-2023

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.