İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ AR-GE BÜLTENİ OCAK 2023 SAYISI YAYINLANDI

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE biriminin yaptığı faaliyetler kapsamında hazırlanan, AR-GE Bülteni (Temmuz- Aralık 2022) Müdürlüğümüz web sayfasında yayınlandı.  
İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ AR-GE BÜLTENİ OCAK 2023 SAYISI YAYINLANDI

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün 1 Temmuz - 31 Aralık 2022 tarihleri arasındaki çalışmalarından yola çıkarak hazırlanan AR-GE Bülteni yayımlandı. Altı aylık eğitim öğretim sürecindeki uygulamaların ve vizyon projelerin ağırlıklı bir yer tuttuğu bültende, son altı aydır Millî Eğitim Bakanımızın, Bakan Yardımcılarımızın, Genel Müdürlerimizin İstanbul'da katıldıkları etkinliklerin yanı sıra süregelen projelere de ayrıntılı olarak yer verildi.

Bakanlığımızın izlediği politikalar öncülüğünde temelde AR-GE çalışmalarının bir kültür meselesi olduğunu ortaya koyan projelerimiz aynı zamanda üniversitelerden sivil toplum kuruluşlarına çoklu iş birliği anlayışını yansıtıyor. Okul öncesi eğitimden başlayarak mesleki eğitimin güçlendirilmesi ve öğretmenlerimizin mesleki gelişimlerinin desteklenmesi, köy yaşam merkezleri, ücretsiz yemek, kütüphaneler gibi Bakanlığımızın öncelikli politikaları doğrultusundaki çalışmalarla ilimizdeki eğitim çıtasını yükseltmek, yenilikçi birtakım uygulamalar geliştirmek noktasında iş birliğimiz sürekli olarak devam ediyor.

Ekip çalışması kültürünü yansıtan AR-GE Bülteni'mizde, Bakanlığımızın ve İstanbul'daki tüm eğitim çalışmaları bir arada görülebiliyor. Ayrıca eğitime erişimde fırsat eşitliğinden okul öncesi eğitime, mesleki gelişim çalışmalarından deneyim paylaşımlarına, öğrencilerimizin akademik gelişiminden ulusal bilim olimpiyatlarına, öğretmen eğitimlerine, ölçme değerlendirme seminerlerinden veli akademilerine ve stratejik plan çalışmalarına uzanan ve istikrarla uygulanan bir dizi önemli çalışmanın haberlerini de okuyabilirsiniz.

Proje odaklı çalışmalarımızın yer aldığı AR-GE Bülteni'ni buradan okuyabilirsiniz. 


Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.