İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimiz Okul Müdürleri 3. Kademe Eğitim Programı

  Yeni görevlendirilen ve halen okul müdürlüğü görevini  sürdüren yöneticilerin yürüttükleri görevlerde başarılı olmaları, vizyoner bakış geliştirebilmeleri, değişim ve gelişmeleri takip edebilmeleri, kişisel ve mesleki gelişimlerini sürdürebilmeleri bakımından hizmetiçi eğitimler düzenlenmektedir.
İlimiz Okul Müdürleri 3. Kademe Eğitim Programı

 Bu bağlamda, Bakanlığımız personelinin hizmetiçi eğitim ihtiyacını karşalayacak programlarla ilgili çalışmaları titizlikle sürdürülmekte olup, yapılan çalışmaların bir parçası olarak eğitim kurumu müdürlerine yönelik "yöneticilik formasyonu" kazandırmayı amaçlayan üç aşamalı hizmetiçi eğitim programı hazırlanmıştır.Mahalli olarak düzenlenmesi planlanan bu eğitimlere göreve ilk defa başlayan müdürlerden başlanarak tüm okul müdürlerinin katılması hedeflenmektedir“


Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumlarına yönetici görevlendirmeleri  gerçekleştirilmiştir.

Yeni görevlendirilen ve halen okul müdürlüğü görevini  sürdüren yöneticilerin yürüttükleri görevlerde başarılı olmaları, vizyoner bakış geliştirebilmeleri, değişim ve gelişmeleri takip edebilmeleri, kişisel ve mesleki gelişimlerini sürdürebilmeleri bakımından hizmetiçi eğitimlerin önemli bir rolü vardır.

Bu bağlamda, Bakanlığımız personelinin hizmetiçi eğitim ihtiyacını karşalayacak programlarla ilgili çalışmaları titizlikle sürdürülmekte olup, yapılan çalışmaların bir parçası olarak eğitim kurumu müdürlerine yönelik "yöneticilik formasyonu" kazandırmayı amaçlayan üç aşamalı hizmetiçi eğitim programı hazırlanmıştır.

Mahalli olarak düzenlenmesi planlanan bu eğitimlere göreve ilk defa başlayan müdürlerden başlanarak tüm okul müdürlerinin katılması hedeflenmekte olup, bir örneği ekte yer alan "İlke ve Esaslar" çerçevesinde eğitim programının uygulanması ilgi yazı ile bildirilmektedir.

Söz konusu 3. Aşama faaliyetin, 14 – 18 Eylül 2015 tarihleri arasında İlgi (a) yazı ekinde yer alan uygulama esasları doğrultusunda, ekte sunulan faaliyet planına göre düzenlenmesi, ekli listelerde adı bulunan okul müdürlerinin adı geçen kursa katılmaları, anılan tarihlerde görevli izinli sayılmaları.

Ayrıca, faaliyet planında adı geçen eğitim yöneticisi, merkez müdürü ile günlük çalışma çizelgesinde yer alan eğitim görevlilerinin görevlendirilmesi ve eğitim süresince görevli izinli sayılması, eğitim görevlilerinin ücretinin 2015 Mali Yılı Bütçesinin Ek Çalışma Karşılıkları 01-01-05-01 Ekonomik Kodundan kurumunca ödenmesi Valilik Makamının 09/09//2015 tarih ve31520825/774.01-E.9001460 sayılı Oluru ile uygun görülmüştür.

Katılımcı listeleri ve dökümanlar için tıklayınız

 

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.