İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BASIN AÇIKLAMASI

28.09.2022
BASIN AÇIKLAMASI

Bazı basın ve yayın kuruluşlarında yer alan "Sınıf Arkadaşı Parmağını Kırdı"  konulu haber ile alakalı Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre: Olay 12.09.2022 tarihinde Ali Nar AİHL bünyesindeki imam hatip ortaokulunda teneffüs saatinde sınıf içerisinde oyun oynayan 8. Sınıf öğrencilerimiz T.Y.Y. ile A.S.J. arasında meydana gelmiş ve T.Y.Y. adlı öğrencimizin başparmağı kırılmıştır.

Olaydan sonra nöbetçi öğretmen ve nöbetçi Müdür yardımcısı tarafından öğrenci velisi ve 112 ambulansı aranarak öğrenci ambulans ile hastaneye sevk edilmiştir.

Velinin şikâyetçi olması üzerine çocuk polisi okula gelerek A.S.J. adlı öğrencinin ifadesi alınmıştır. A.S.J. adlı öğrencinin davranışı, Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği Öğrenci Davranışlarının Değerlendirilmesi başlığı altında düzenlenen hükümler çerçevesinde Öğrenci Davranışlarını Değerlendirme Kurulunca değerlendirmeye alınmıştır.

Ayrıca konu hakkında Müdürlüğümüzce gerekli inceleme/soruşturma işlemi başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.